Grand Traverse Remarkables

Na prechode zimy a jari sme sa vybrali do Remarkov na Grand Traverse, ktorý nesmie chýbať v kapsičke žiadneho horolezca, ktorý sa vyberie na Zéland. V nie úplne letných a ani zase zimných podmienkach sme precupkali popod Telecom Tower (2200mnm), ktorý tvorí východzí bod pre tento majestátny hrebeň.

Veronika sa ujala vedenia a súčasne lezieme cez ostrie až pod prvý výrazný dvojvrchol Double Cone (2307 mnm), kde sa ujímam vedenia a cez exponovanú západnú stranu sa dostávame najprv na prvý a potom aj na druhý vrchol. Fučí ako besné a tak sa dlho nezdržiavame a zliezame nepríjemne po zasnežených chytoch a stupoch do sedielka, ktoré tvorilo akéhosi snežného koňa, kde bolo treba veľmi opatrne obkročmo preliezť na suchú skalu.

Najvyšší vrchol Remarkov, Single Cone (2319 mnm) už bol len čerešničkou na torte s parádnym lezením okolo 4 – 5. Tri 50 – metrové zlaňáky nás dostávajú na choďák a pri podvečernom svite Slnka si užívame jednoduchú turistiku a parádne výhľady na celý traverz v plnej kráse. No jednoducho paráda!

Vlado Šuraba

Ďalšie Vladove články z Nového Zélandu: