Dorka na V4

V termíne od 15.2.2019 do 18.2.2019 sa na LaSkale z Žiline uskutočnil ďalší ročník medzinárodného lezeckého campu V4.

Daného podujatia, určeného pre mládež, sa tento rok malo možnosť zúčastniť 50 vybraných detí, 12 z každej zúčastnenej krajiny + 2 vyvolené kusy za usporiadajúcu stenu. Keďže Dorka je v širšom výbere reprezentácie SR v kategórii U16 a na LaSkale ju už berú ako domácu, ako jedna z dvoch vyvolených dostala možnosť sa V4 zúčastniť (pre Dorku to bola už druhá účasť na V4). A takáto možnosť sa neodmieta… 😊

Celé podujatie bolo detailne rozplánované, s harmonogramom nabitým od rána do večera.

Lezenie s lanom, bouldering, speed a kompenzačné cvičenia boli na dennom poriadku. Deti, rozdelené do štyroch skupín, mali možnosť, samozrejme pod dozorom trénerov, vyskúšať si nové cesty, bouldre, pričom po ukončení každého bloku im boli podávané cenné rady, ktoré verím si zapamätajú a dokážu zužitkovať. Každý deň sa drtilo doslova do krvi.

Ako pozorovateľ, ktorý strávil na tohtoročnej V4 hodne času, musím povedať, že bolo radosť sledovať, ako mlaď drtí cestu za cestou, navzájom sa motivuje, riešia sa neriešiteľné bouldrové problémy či znižujú časy na speedovej ceste. Skrátka paráda…

Súčasťou campu bola aj simulácia pretekov (lead, boulder, speed), kde, čo ma nesmierne teší, sa Dorka medzi konkurenciou vôbec nestratila a v jej najsilnejšej disciplíne (lead) skončila vo svojej kategórii na krásnom delenom 5 mieste. V speede sa umiestnila na 10. a bouldroch na 14. mieste.

Na záver by som chcel aj touto formou rád poďakoval Daliborovi a celému tímu LaSkala, že nás, a hlavne Dorku berú ako domácich😊, a samozrejme zo pomoc s organizáciou tohtoročnej V4.

Robo Fapšo