Archív kategorií: Lezenie

Športové akcie

Leonidio

Po dlhšej dobe so starou dubnickou partiou v zostave Kmocho a spol. asi 20 ľudí sa ocitám v Grécku. Pekné a dobré počasie nás víta na letisku v Aténach. Ešte presun do Leonidia. Čo dodať k lezeniu. Perfektné lezenie v previsoch, v kvapľoch a dlhých cestách dáva poriadne zabrať. Mne sa podarilo vyliezť 7a+ OS. Na záver si vychutnávam 200m dlhé cesty za 6c s Ferom Cieskom. Kľud a pohoda príchodom na Slovensko skončili.

Marián Boga

Spitz

Už pár týždňov tu na Dolných zemiach panujú výborné podmienky na bouldering, čo je jasný signál, že treba prebudiť projekty. Na túto jar som sa rozhodol pre boulder Mogadishu 8A+, jednu z najznámejších linií kameňolomu v Spitzi, kde sme už minulú jar spolu s partiou strávili niekoľko víkendov.

Pokračovať na Spitz

Krištáľovo ľadové kráľovstvo

Tam, kde v lete pomedzi kamene zurčí úzka stuha potoka, tam sa v zime zabelie hrubá vrstva belasého zrkadla. Zo skalných stien ovisnú mohutné ľadové závoje, padajúca voda vodopádov, kaskád a perejí stuhne, zastaví sa čas… Vzácna neporušená príroda, divoké rokliny a tiesňavy v riečišti zúžené na pár metrov, hlboké však niekoľko stoviek metrov vytvoria atmosféru nehy i dramatickosti. Národný park Slovenský raj pozýva do Krištáľovo ľadového kráľovstva.

Pokračovať na Krištáľovo ľadové kráľovstvo