Archív kategorií: Lezenie

Športové akcie

Majstrovstvá Slovenska detí 2020

26. – 27. 9. 2020 sa v  LA SKALA Žilina konali Majstrovstvá Slovenska detí v športovom lezení. Počas dvojdňových pretekov sa rozhodovalo o majstroch Slovenska detí v kategóriách U8, U10, U12 a U14 .Pretekov sa zúčastnilo 122 detí – HKManín 5detí.

Každý pretekár v kvalifikácií musel preliezť 4 cesty rôznych obtiažností, taktiež 4 cesty pre najmenšiu kategóriu U8 – LA SKALA CUP. Cesty boli postavené tak, aby si zaliezli všetky deti, čo je škoda, že túto príležitosť nevyužilo viac detí od nás.

V nedeľu do semifinále postupovalo z každej kategórie 16 detí, kde aj stavači ciest pritvrdili v obtiažnosti. Semifinálové cesty liezli všetky kategórie štýlom FLASH – pre každú kategóriu bola pripravená jedna cesta.
Do finále postupovalo 8 detí z každej kategórie.

HK Manín reprezentovali :
U8 Gretka Kručayová 7.miesto
U8 Ester Sluková 6.miesto
U10 Šimon Mahút 7.miesto
U14 Marek Bašo 4.miesto
U14 Filip Buček  3.miesto

Velká gratulácia a držím palce do budúcnosti.

Kvaso

Olympijská trojkombinácia Trenčín

V sobotu 19.9.2020 sa v Lezeckom centre Trenčín uskutočnili detské preteky v olympijskej kombinácii kategórie U10, U12 a U14.

V U14 nás reprezentovali:

Marek Bašo  
Speed 7. 
Lead 6. 
Boulder 4.
Celkovo 6.miesto

Filip Buček
Speed 1. 
Lead 4.
Boulder 2.
Celkovo 1.miesto

Gratulujeme a veľa úspechov do ďalších pretekov.

Kvaso

Babské leto

Za tých pár rokov, čo leziem, bol tento rok niečím výnimočný. Na lano som bola naviazaná iba s ženskou parťáčkou.

Prvá túra bola s Katkou na Malé Solisko. Bola celkom kosa a šlapania nad očakávanie. Prvá dĺžka v platni je trošku podhodnotená. Potom je to také motanie sa trávou prerastenej žule. Na vrchole nás zahalila hmla, tak sme cestu radšej zlanili späť pod stenu.

Pokračovať na Babské leto

Meta víkend na Baštách

S partiou z Bratislavy sme sa na dva dni vybrali do Tatier. S matracmi, proviantom a motiváciou sme si najprv dopriali viac ako dvojhodinový výšľap od parkoviska Popradské pleso, hore Mengusovskou dolinou až do sektoru Bašty, pričom obligátne otázky typu „co to, kluci, nesete?“ alebo „ahá, vy chcete hore spať, že?“ sa nám nevyhli. Prvých stokrát je to sranda, no postupne to začína byť mierne únavné. Tak sa naše odpovede pomerne zostručnili: „to je na lezenie“ alebo „mhm“ zvyčajne stačilo. Veď oni to nemysleli zle, len nás to už sem-tam nebavilo.

Pokračovať na Meta víkend na Baštách

Aiguilles de Chamonix

V auguste sme s Rišom Nemcom strávili bezmála celý mesiac vo Francúzskom Chamonix. Spoločnosť počas prvých dvoch týždňov nám robili Matej s Peťom a počas druhých dvoch Lukáš, Marek a Marko. Všetko dobrí kamaráti, takže o zábavu v kempe bolo vždy postarané. Našou prvou zastávkou boli Šamoníjske ihly, kde sme si chceli užiť lezenie v parádnych špárach a rajbasoch a zvyknúť si na miestne lezenie.

Pokračovať na Aiguilles de Chamonix