Archív kategorií: Lezenie

Športové akcie

Martin Kolembus

Posledný lezec, ktorého výstupy v minulom roku staja za zmienku je Martin Kolembus (Gambo). Jeho najlepšia cesta je Vitae 10, PP v Necpaloch. V našom klube je výkonnostná latka nastavená veľmi vysoko a takáto obtiažnosť sa u nás považuje za povinnú jazdu každého športového lezca. Gambo však nie je typický mladý športovec, ale skôr starý cap, ktorý popri starostlivosti o rodinu stíha ešte celkom dobre liezť. Veď posúďte sami.

Pokračovať na Martin Kolembus

Trilógia Slavkovského štítu

S mojou mysľou sa už dlhšie pohrával tento projekt. Nakoľko Slavkovský štít (2452 m) so svojou mohutnou SV stenou ponúka niekoľko ľadov a tiež pekných línií pre skiextrém lyžovanie, voľba trilógie padla práve na túto lokalitu. Plán bol za jeden deň vyliezť nejaký ľad v masíve Slavkovského, dať jeho vrchol a následne zlyžovať z neho nejakým SV žľabom dole.

Pokračovať na Trilógia Slavkovského štítu

Marcové Tatry

V marci sa mi v našich Tatrách podarilo vyliezť celkom päť ciest a zavesiť jeden pytel. Začiatkom mesiaca sme sa boli s Marekom Kultanom pozrieť do cesty Rumová prechádzka na Szcepanského veži. V zlých podmienkach som začal ukrajovať prvé metre v hnusnom zasneženom kúte, keď tu, pri riešení istenia sa jedna zbraň rozhodla prestať držať, tá druhá ju bleskom následovala a v momente som sa ocitol o päť metrov nižšie zapichnutý v našťastie mäkkom snehu. Toto zaváhanie sa chvalabohu zaobišlo bez ujmy a so smiechom. S naštrbeným morálom som následne natiahol dve dĺžky v riadne zasneženej skale.

Pokračovať na Marcové Tatry

Samuel Štefánik

Ďalší z lezcov, ktorý v roku 2019 vynikal z priemeru klubu je Samuel Štefánik. Počas minulého roku dokázal posunúť svoje maximum na skalách do obťažnosti 8a. V tejto klasifikácii preliezol cesty Corto, Giljotina v Mišja Peč a Kušu vo Višňovom.  Jeho najväčší úspech na pretekoch bolo 5. miesto na Majstrovstvách Slovenska v lezení na obtiažnosť (vo svojej kategórii U18 skončil prvý).

Pokračovať na Samuel Štefánik