Archív kategorií: Lezenie

Športové akcie

Decembrové Tatry

V decembri sa mi podarilo vyliezť zopár ciest, ale aj rozvešať hneď niekoľko pytlov. 

Začiatkom mesiaca, hneď po vôbec prvom snežení sezóny sme s Lukášom Bullom liezli dva dni na Malom Kežmarskom Štíte. Prvý deň sme dali peknú cestu na Kežmarskú bulu, Cigáni idú do neba za M6, onsight. Ďalší deň sme natiahli tri dĺžky vo vedľajšej Veličovej ceste s lezením do M6+, ale následne sme kvôli podmienkam zlanili.

Pokračovať na Decembrové Tatry

Výjazd – Leonidio

V dátume 30. 10. až 14. 11. sa konalo reprezentačné sústredenie v Leonidiu. Z nášho klubu sa na sústredení zúčastnili 3 členovia: Tomáš Buček, Samuel Štefánik a Andrej Capko. Dva týždne sme si užívali Grécku pohodičku, dobré jedlo a kúpanie na pláži. /samozrejme sme niečo aj poliezli/. Vďaka super partičke motivovaných ľudí a predchádzajúcemu tréningu 🙂 sa nám podarilo vyliezť veľa krásnych a ťažkých ciest. Zoznam aj s fotkami najdete nižšie:

Pokračovať na Výjazd – Leonidio

Matterhorn severná stena

Matterhorn, azda najznámejší kopec na svete. Jeho 1100 metrov vysoká severná stena, jedna z najväčších severných stien v Alpách. Cesta bratov Schmidtovco,v za ktorej prvovýstup si v roku 1931 títo chlapci vyslúžili zlaté olympijské medaily. Doba pokročila a z tejto cesty sa za tie roky stala jedna z najväčších alpských ultraklasík. Geniálna, logická línia, ktorá diagonálne pretína celú severnú stenu.

Pokračovať na Matterhorn severná stena

Moja sezóna v Chamonix

Cez leto som strávil celý august vo francúzskom Chamonix. Na druhom konci lana mi robil spoločnosť hlavne Marek Kultan a v druhej polke mesiaca sa k nám pridal aj Peťo Cipka. Celá jar a začiatok leta sa v horách v celej Európe vyznačovala chladným a upršaným počasím. Snehu na kopcoch aj v stenách bolo na dané ročné obdobie nadpriemerne. Našu cestu do Chamonix sprevádzal dážď takmer po celú dobu.

Pokračovať na Moja sezóna v Chamonix