Archív kategorií: Preteky

Boulder Cup 2021 – Hory a mesto

V upršanú sobotu 22.5. sme sa v hojnom zastúpení zúčastnili pretekov slovenského pohára v boulderingu v rámci festivalu Hory a mesto. Zostavu tvorilo niekoľko nezávislých partii v zložení Tomáš a Filip Bučekovci, Samo Štefánik, Aďo Capko, Adam Kaniak a Alex Kuchár. Rozdelení sme boli v dvoch skupinách – ja som ako jediný z HK Manín zaujal miesto v rannom zápolení od 8:00, väčšina chalanov prišla až na druhú skupinu o 10:00. Bolo pre nás pripravených 8 pohybovo vyladených bouldrov. Stavači si dali záležať aj po estetickej stránke. Väčšina z nich obsahovala parádne štruktúry, ktoré k modernému boulderingu neodmysliteľne patria. 

Pokračovať na Boulder Cup 2021 – Hory a mesto

Opäť máme majstra Slovenska

Cez víkend 12. – 13. 12. sa v Žiline uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v lezení na obtiažnosť a rýchlosť. Boli to pre náš klub opäť vydarené majstrovstvá. Tomáš Plevko sa stal majstrom Slovenska a obhájil tak svoje minuloročné prvenstvo. Na 3. mieste skončil Tomáš Buček. Samuel Štefánik neudržal svoju sľubnú pozíciu pri postupe do finále. Na koniec skončil 7. V nedeľňajších pretekoch na rýchlosť obsadil Jakub Papšo 4. miesto. Všetkým gratulujeme!

Pokračovať na Opäť máme majstra Slovenska

Tomáš Plevko šestnásty na Majstrovstvách Európy v Moskve

Tomáš Plevko skončil na Majstrovstvá Európy v Moskve na 16. mieste v lezení na obtiažnosť. Je to jeho zatiaľ najlepšie umiestnenie pretekoch európskeho formátu medzi dospelými. Gratulujeme!

Sympatické na Tomášovi je aj to, že ani na pretekoch takéhoto formátu nezabúda na reprezentáciu klubu. Ďakujeme!

Pokračovať na Tomáš Plevko šestnásty na Majstrovstvách Európy v Moskve