Archív kategorií: Deti

Deti a mládež v HK Manín

Majstrovstvá Slovenska detí 2020

26. – 27. 9. 2020 sa v  LA SKALA Žilina konali Majstrovstvá Slovenska detí v športovom lezení. Počas dvojdňových pretekov sa rozhodovalo o majstroch Slovenska detí v kategóriách U8, U10, U12 a U14 .Pretekov sa zúčastnilo 122 detí – HKManín 5detí.

Každý pretekár v kvalifikácií musel preliezť 4 cesty rôznych obtiažností, taktiež 4 cesty pre najmenšiu kategóriu U8 – LA SKALA CUP. Cesty boli postavené tak, aby si zaliezli všetky deti, čo je škoda, že túto príležitosť nevyužilo viac detí od nás.

V nedeľu do semifinále postupovalo z každej kategórie 16 detí, kde aj stavači ciest pritvrdili v obtiažnosti. Semifinálové cesty liezli všetky kategórie štýlom FLASH – pre každú kategóriu bola pripravená jedna cesta.
Do finále postupovalo 8 detí z každej kategórie.

HK Manín reprezentovali :
U8 Gretka Kručayová 7.miesto
U8 Ester Sluková 6.miesto
U10 Šimon Mahút 7.miesto
U14 Marek Bašo 4.miesto
U14 Filip Buček  3.miesto

Velká gratulácia a držím palce do budúcnosti.

Kvaso

Boulder King Kežmarok 2019

Trošku neplánovane ,ale predsa sme sa vybrali zabojovať o titul kráľa v boulderingu na hrade v Kežmarku. Náš najudatnejší  bouldrista v kategori U18 Samo Štefánik sa pripojil k silnej družine bratislavských drtičov a stal sa tak špehom taktiky a štýlu bouldrov pre mladších bojovníkov z HK Manín ,ktorí dorazili až na ďalší deň pretekov ,kde svorne bojovali takto:

Pokračovať na Boulder King Kežmarok 2019

Nevymrieme!

Rok 2019 sa do klubovej histórie zapíše ako silný ročník. Nebude to však pre športové výkony. Dôvod je úplne iný. V prvej polovici tohto roku pribudlo v našom klube 6 novorodených členov. Ich prvá cesta na skaly viedla do  ich domácej oblasti – Manínskej úžiny. Ďalej ako na Skalu nad lúkou sa zatiaľ nedostali.

Pokračovať na Nevymrieme!