Archív kategorií: Deti

Deti a mládež v HK Manín

8. 6. 2019 Handlová U14

V sobotu 8. júna 2019 sa uskutočnili v Handlovej preteky Slovenského pohára v lezení detí kategória B. Účasť a organizácia preteku bola výborná.

Z HK Manín sa zúčastnilo 6 detí. Samo Štefánik, nakoľko je už ”dospelák”, nemohol pretekať, a tak bol nápomocný v realizačnom tíme ako predliezač ciest. Čierneho Petra si vybral Marek Bašo, ktorý aj kvôli svojej výške jediný od nás nepostúpil do finále a skončil na 8.mieste U14.
Filip Buček ,pre ktorého to boli prvé preteky s lanom, skončil na 6.mieste U14.  Zlepšujúcu formu ukázal Jakub Papšo a bral zemiakové 4.miesto U14.
Timur Jaš, ktorý topol finálovú cestu a iba kúsaok mu chýbal k prvému miestu, obsadil nakoniec perfektné. 2.miesto U12. Čo sa nepodarilo Timovi, dokázala Paula Papšová, ktorá bralo zlato 1.miesto v silnej konkurencii U14 .

Veľká gratulácia všetkým deťom za ich výkony.

Kvaso

Zbierka na Speed chyty – poďakovanie

Pred nedávnom prišli detská z lezeckého krúžku s prosbou o zakúpenie chytov na trénovanie lezenia na rýchlosť. V klubovom rozpočte neboli na tento účel vyhradené pre tento rok žiadne peniaze. Kvaso s deťmi sa však nenechali odradiť a zorganizovali zbierku. Na chyty bolo potrebné 400€. Nakoniec sa podarilo vyzbierať 499.8€. Detská si teda ešte dokúpili pár chytov naviac.

Pokračovať na Zbierka na Speed chyty – poďakovanie

Brutal Cup 2019 Banská Bystrica

Pred nedávnom ste mohli na stránkach HK Manín nájsť informácie o skupine ELITE a ich práci. Pozitívny nastúpený trend sa potvrdil aj na Brutal Cup 2019 v Banskej Bystrici. Samo Štefánik sa zo siedmeho miesta a Dorota Bulandová dokonca zo štvrtého miesta prebojovali do osemčlenného finále bez rozdielu kategórií v boulderingu. Samo zároveň ovládol juniorskú kategóriu.

Pokračovať na Brutal Cup 2019 Banská Bystrica

Elite team 2018

Detské a mládežnícke lezenie v našom klube prešlo za posledné roky výraznými zmenami k lepšiemu. Je to hlavne vďaka Jurajovi Kvasnicovi (Kvaso), ktorý do toho vkladá najviac energie, času a nápadov. S podporou Michala Pavlíka vytvárajú dvojicu, bez ktorej si asi málokto dokáže predstaviť fungovanie detských krúžkov. Pokračovať na Elite team 2018