Rozšírené otváracie hodiny pre členov klubu

Od zimnej halovej sezóny chceme umožniť členom klubu vo zvýšenej miere využívať lezeckú stenu. Mimo bežných otváracích hodín pre verejnosť môžu členovia klubu chodiť liezť každý deň už od 7:00. Takáto možnosť nie je automatická pre každého člena. Nakoľko až do otváracích hodín pre verejnosť nebude prítomný správca, je tento benefit postavený na dôvere a zodpovednosti.

Pokračovať na Rozšírené otváracie hodiny pre členov klubu

Julo Pažitný

V stredu 23. 9. vo veku 57 rokov nás navždy opustil kamarát a člen nášho klubu Julo Pažitný. Posledná rozlúčka s Julom bude v pondelok 28. 9. o 13:00 v dome smútku v Domaniži.

Kto ste ho poznali, venujte mu tichú spomienku. Julo bol autorom mnohých obľúbených ciest v Domaniži a Prečíne. Viac o ňom sa dozviete v tomto rozhovore

Babské leto

Za tých pár rokov, čo leziem, bol tento rok niečím výnimočný. Na lano som bola naviazaná iba s ženskou parťáčkou.

Prvá túra bola s Katkou na Malé Solisko. Bola celkom kosa a šlapania nad očakávanie. Prvá dĺžka v platni je trošku podhodnotená. Potom je to také motanie sa trávou prerastenej žule. Na vrchole nás zahalila hmla, tak sme cestu radšej zlanili späť pod stenu.

Pokračovať na Babské leto

Meta víkend na Baštách

S partiou z Bratislavy sme sa na dva dni vybrali do Tatier. S matracmi, proviantom a motiváciou sme si najprv dopriali viac ako dvojhodinový výšľap od parkoviska Popradské pleso, hore Mengusovskou dolinou až do sektoru Bašty, pričom obligátne otázky typu „co to, kluci, nesete?“ alebo „ahá, vy chcete hore spať, že?“ sa nám nevyhli. Prvých stokrát je to sranda, no postupne to začína byť mierne únavné. Tak sa naše odpovede pomerne zostručnili: „to je na lezenie“ alebo „mhm“ zvyčajne stačilo. Veď oni to nemysleli zle, len nás to už sem-tam nebavilo.

Pokračovať na Meta víkend na Baštách

Horolezecký klub Manín Považská Bystrica