Zvýšenie bezpečnosti skalných oblastí

Jednou z aktivít nášho klubu je aj údržba skalných oblastí. Vymieňame staré istenia, čistíme skaly a vytvárame nové cesty. Pri tejto práci oceníme každú pomocnú ruku. Môžete začať tým, že si nájdete aspoň pár sekúnd na hlasovanie. V rámci participatívneho komunitného rozpočtu trenčianskeho samosprávneho kraja môžeme získať 2200€ na nákup istení a lepidiel.

Pokračovať na Zvýšenie bezpečnosti skalných oblastí

Úprava bouldrovky

Nie všetko sa podarí na prvý krát. Naša nová bouldrovka potrebuje trochu doladiť. Chceme upraviť jeden profil. V rámci participatívneho komunitného rozpočtu mesta Považská Bystrica môže na túto úpravu získať 1500€. Dotáciu získa 8 projektov.

Stačí zahlasovať tu: https://mestosity.hlasobcanov.sk/all-projects Vyberte náš projekt, do mesta zadajte Považská Bystrica a na vaše tel. číslo si nechajte poslať overovací kód. Časť, ktorú chceme prestavať, je vyznačená na obrázku žlto.

Manín náš každodenný

Ešte rok či dva dozadu by nám ani nenapadlo, ako bude rodná hruda vzácna. Najmä v čase pandémie je paráda bývať v okrese, kde hneď za rohom máme tak parádnu oblasť ako je Manín. Aj z Bratislavy sa síce vybehnúť dá, nie je to však ani zďaleka tak pohodlné ako sadnúť do starej Feldičky pred domom a byť za desať minút na parkovisku v Úžine. A keďže počasie bolo v poslednej dobe všelijaké, voľba na niekoľko návštev bola jedna z mála istôt v Manínoch – Biela stena.

Pokračovať na Manín náš každodenný

Via Calvados

Tak nám táto zima ešte predsa dopriala trochu pekného lezenia. S Marekom Kultanom sme preliezli cestu Via Calvados na Rohovom hrebeni v Javorákoch. Cestu preliezol prvýkrát voľne kto iný než Dino a to presne pred 20 rokmi. Z Kuráňovej klasifikácie M6 ide trochu rešpekt, ale v podmienkach ktoré sme v stene vychytali boli najväčšie ťažkosi nášho prelezu firny do 90 stupňov.

Pokračovať na Via Calvados

Lezecká stena otvorená

Od pondelka 17. 5. môže byť na stene 11 ľudí súčasne. Obsluha bude na stene iba 2 hodiny denne (pozri kalendár). Mimo tohto času pokračujeme v bez obslužnom režime. Znamená to, že musíte mať aktivovanú kartu aj na vstup mimo otváracích hodín a zakúpené predplatené vstupy. Kartu si môžete vybaviť v čase keď je na stene obsluha. Podmienkou je podpísanie tohto vyhlásenia. Vstupy si môžete kúpiť cez náš e-shop.

Pokračovať na Lezecká stena otvorená

97. THT JAMES

V termíne 9. – 15. 8. 2021 sa bude konať 97. THT JAMES. Kto má záujem sa zúčastniť, tak sa čím skôr nahláste u Fera Piačka (frantisek.piacek@james.sk) . Najneskôr však do stredy 14. 4. Je potrebné zaplatiť zálohu 20€. Klub svojim členom prispieva polovicu z ceny najlacnejšieho ubytovnia.

Horolezecký klub Manín Považská Bystrica