Martin Kolembus

Vo vyhodnotení nesmieme zabudnúť ani na kategóriu lezcov-utečencov. Sú to športovci, ktorí majú výjazd na skaly trochu komplikovanejší. Zvyčajne si musia vymyslieť výhovorku, obhájiť ju pred manželkou a stihnúť sa vrátiť skôr než si tú výhovorku začne overovať. V tejto kategórii v minulom roku kraľoval vo výkonoch (aj výhovorkách) Martin Kolembus. Veď posúďte sami.

Pokračovať na Martin Kolembus

Klubové tričká a mikiny

Klubové tričko alebo mikinu si môžete objednať cez náš e-shop. Objednávky uzatvárame 28. 4. 3. Po tomto termíne pôjdu do výroby. Objednávku je potrebné zaplatiť dopredu. Nezaplatené objednávky budú 28. 4. 3. zrušené

Jamesáky

Tohtoročné jamesácke preukazy vám prídu poštou na adresu, ktorú ste zadali do prihlášky do klubu. Pokiaľ už na tej adrese nebývate a ani si nemáte možnosť si na nej preukaz vyzdvihnúť, tak nám dajte vedieť na klub@hkmanin.sk Preukazy dáme z JAMESu poslať na adresu klubu a neskôr si ich vyzdvihnete u správcu steny. Zároveň nám tiež pošlite vašu novú adresu. Od budúceho roku vám už budú chodiť preukazy na novú adresu.

Konečne žiadny kvak

Počas 1.-3. marca sme s Lukášom Bullom z HO Lokomotíva Nitra preliezli reťazovku troch tatranských severných stien.Kôprovský štít- Cesta Komínom M6+Hrubô, Terianska veža- Kurczabova cesta M5+Rameno Kriváňa K4- Poľská Direttissima s nástupovým variantom M6/+A ako čerešnička, dolez na Kriváň SZ stenou Cestou Szcepanskych za IIIZhruba 1500 metrov lezenia. Všetko onsight, s dvoma bivakmi. Podmienky boli taká všehochuť, aj sme si občas sekli do ľadíku, ale prevažne to boli boje s krupicovým snehom. Viem si predstaviť, že sa to dá v super podmienkach stihnúť rýchlejšie, možno aj v nonstop záťahu, ale aj tak sme veľmi spokojní.

Pokračovať na Konečne žiadny kvak

Horolezecký klub Manín Považská Bystrica