Šamorín MSR v boulderingu

Dňa 7.8. sa v Šamoríne uskutočnili majstrovstvá Slovenska v boulderingu. Náš klub reprezentovali Andrej Capko, ktorý skončil na 6. mieste; Tomáš Buček, ktorému sa tesne nepodarilo dostať do finále a obsadil 7. miesto; Samuel Štefánik – 10. miesto; a Filip Buček, ktorý skončil 16.

Samo Štefánik

Silvretta boulder

Človek mieni, ale plány sa menia. Po menších peripetiách a probléme nájsť spolulezca na väčšie alpské steny som nechcel dopustiť, že premárnim celotýždňové okno pekného počasia, a tak som sa pridal k chalanom na bouldrový výjazd do rakúskej oblasti Silvretta. Bouldering síce nieje zrovna môj šálok kávy, ale miestne pekné žulové šutre sa ukázali ako celkom fajn ihrisko, kde sa dá príjemne zabaviť, a lezenie s chalanmi bolo pre mňa dobrou školou a motiváciou kus zosilnieť.

Pokračovať na Silvretta boulder

Mlynárik & Ostrva

Minulý týždeň som sa konečne dostal do Tatier a podarilo sa mi vyliezť aspoň dve pekné cesty. Najskôr sme sa vybrali s Marekom Kultanom do Bielovodskej Doliny a vyliezli v strašnom teple cestu Pankiewicz-Wolf za VII+ na Mlynárika. Žial kvôli vylomenému chytu už v ľahkom len AF, s jedným sedením. Ďalší deň sme nastúpili pod Pustú stráž ale pod stenou sa všetky naše sny o lezení rozplynuli kvôli otrasnému horku a ani sme do steny nenaliezli. O pár dní neskôr som s Peťom Cipkom vyliezol peknú novú cestu na Galérii Ostrvy, Titanic, IX-. Kľúčová dĺžka išla na druhý pokus PP.

Pokračovať na Mlynárik & Ostrva

Horolezecký klub Manín Považská Bystrica