Klasika na úvod sezóny

Veru, veru žabí kôň bol, je a bude horolezeckou maturitou pre začiatočníkov. Tento fakt  potvrdila v tejto klasike maďarská skupina kurzistov a tiež nováčik z HK Manínu.
Ráno rozliepame oči už o štvrtej. Búrka chodí do Tatier každý deň pravidelne ako na večeru. Chceme sa jej vyhnúť a nie sme sami. Prvých „útočníkov“ na žabieho koňa stretáme už na parkovisku. Dolinou nás predbiehajú samí machri s lanami cez batoh. Ale našťastie väčšina mieri pod Voliu vežu. Napriek tomu je pohľad na koňa zúfalý. Štrúdľa ľudí , ktorých pohyb pripomínal dobývanie osemtisícovky. Obloha sa zatiahla, nastúpiť-nenastúpiť? Ak predbehneme tých motákov pred zlaňákom, tak to dáme a s touto myšlienkou už stúpam hore. Z pôsobenia maďarských nováčikov v tomto dvojkovom teréne som mala zmiešané pocity. Laná viseli jedno cez druhé, doberanie druholezca cez kýbel, pohyb zúfalý, to vyzerá na bivak. Hlavne, že sme ich predbehli. Na zlaňáku čakali chalani z parkoviska, ktorí to po mojom príchode vzdali. Či som bola moc drzá, alebo ich odradila tá masovka, nevedno. Svojím tempom som predbehla, resp. obišla ďalšiu dvojku pred nami (tu bol oný nováčik z HK manínu, pekná náhodička) a dohnala tak skupinku maďarov. Takže som posledná nastúpila a prvá zlanila.
Ako náhle som sa dotkla zeme, zahrmelo. Timing LTT. Ivane som nechtiac zobrala reverso, tak zlanila cez polovičný lodný. Padá drobný dážď, vyšlo slnko a búrka ako na objednávku prišla tiež. Spod Ostrvy vidíme závoje z čierneho „Rumburaku“ a už vieme, že na Popradské to nestihneme. Ale netrhá nám to žily, žabieho koňa sme zdolali a prišli do bezpečia.


Peťa Brožáková

Slovenský pohár v lezení detí

Dňa 9. 6. 2018 sa v Pezinku uskutočnilo 2. kolo Slovenského pohára v lezení detí.
Kinder zostava na preteky bola zložená z ostrieľaných pretekárov ako aj nováčikov. Najlepšie sa umiestnil Timur Jaš, ktorý získal striebro v U10.  DorkeBulandovej sa moc nedarilo, ale aj tak nakoniec postúpila do finále a tam obsadila pekné 4miesto. Prekvapenie bol Marek Bašo U12, ktorý bol na svojich prvých pretekoch obsadil 4.miesto a len pol bodu ho delilo od medaile. Dvojičky Jakub a Paula Papšovci boli zberať skúsenosti a tak len 7.a 10.miesto.
Ďalšie kolo Slovenského  pohára je 8.9.2018 u nás v Považskej Bystrici.

Kvaso

Višnové

Horká posledného mesiaca vyhnali našich lezcov do tienistých oblastí s príjemnou klímou. Priam ideálnym miestom je za takýchto podmienok Višňové.  Lezcom zo Skupinky moc previsy nevoňajú, preto sa rozhodli vyslať len dvoch zástupcov. Gambo s Alešom sú z nich najmenej konzervatívni a tak voľba padla na nich. Pokračovať na Višnové

Zlomiská

Začiatok týždňa 11. a 12.6. sme s Ondrom Malíkom z Trenčína strávili v Zlomiskovej doline. Ondro je na svoje prvé tatranské lezenie celý žhavý, necháva ma však radšej ťahať všetky dĺžky. Za chvíľu ale určite aj on čo-to vytiahne. Pokračovať na Zlomiská