Ľady Bielovodská dolina

Pôvodný zámer ísť na ľady do Bad gasteinu prekazila chrípka, tak s Mirom Ďurovcom ideme aspoň do Bielovodskej doliny. Krátky nástup, dobré počasie a more Poliakov neveští nič dobré. Spod ľadov sa vraciame na parkovisko, kde sa dá objednať dobrá poľská pizza a na ľady vyrážame až poobede. Lezieme Mrozeka, Skrytý ľad a ešte k večeru stíhame Adin úsmev. Pohodové lezenie a dobré podmienky nám robia radosť z lezenia.Na druhý deň je  Mirovi zle, tak to balíme a ideme domov.


Marián Boga

Príspevky na individuálne akcie

V sekcii Príspevky nájdete aktualizované pravidlá pre finančnú podporu na individuálne akcie. Museli sme trochu znížiť maximálne sumy na jedného člena. V tomto roku nás čaká stavba lezeckej steny. Je to pre klub veľmi náročný projekt z pohľadu financií. Pokiaľ budeme na konci roka na tom finančne dobre, vyplatíme podporu na vaše výjazdy spätne aj nad rámec maximálnej sumy.

Tupá a Slavkovské zuby

V pondelok 4.2. v noci vyrážam do tatier. Po raňajkách na Popradskom pokračujem ďalej do Zlomísk. Mám v merku cestu Pilierik Muminków (III) v ľavej časti Tupej, ktorú som si aj napriek nie ideálnym podmienkam vyliezol. Plánovaný bivak hore a nejaké ďalšie plány mi zmaril nedobre fungujúci varič a tak za súmraku idem dolu a domov. 
V piatok 8.2. sme si boli zaliezť s Mirom Medvecom na Slavkovských zuboch. Neleníme a stíhame dať tri cesty, Trhlina(IV+), Čiernobiely svet(M5) na Nižnom Zube a Kútom(V) na Prostrednom. 
Môžem len skonštatovať, že pekný začiatok a záver “pracovného” týždňa.

Adam Kaniak

Zima na Zélande

Síce je to už nejaký ten piatok, čo nám zima zmizla z pred očí, ale pokúsim sa to nejako zosumarizovať. Veľké plány liezť prvovýstupy sa rozplynuli spolu s nestabilným počasím, veľkým lavínovým nebezpečenstvom a krátkymi oknami plechu. 2 krát sme sa s Veron prešli po Novozélandských nekonečných dolinách s lyžami na chrbte a plnou poľnou s vierou, veď ono to nejako pôjde. Naším detským ihriskom sa na zimu preto stali dostupné Remarkables, ktoré sú akousi malou obdobou našich Tatier.

Vylezené cesty:
Ľad vo Wye Creek WI2-3 cca 50m (Veron+Honzo)
No Holds Barred M5 160m (Veron)
Lovely Gully M4 70m (Veron)
Gully M3 50m (Veron)
Friday´s Fool M4 200m (Veron+Honzo)
Ľad Altered States WI4 60m (Veron+Honzo)

A k tomu 3 pytle. 2 s Veron a jeden s Honzom, kedy začalo prať do steny slnko a prvýkrát v živote sme zažili ľadovcovú sprchu s ľadmi veľkosti tenisovej loptičky.

Horám zdar priatelia!

Vlado Šuraba

PODUJATIA V ROKU 2019

V sekcii Podujatia nájdete plánované klubové akcie v roku 2019. Tri z nich zatial nemajú organizátora (letné Tatry, Dolomity, THT JAMES). Preto ak sú pre vás tieto akcie dôležité, mali by ste vystúpiť z davu a prevziať za ich organizáciu zodpovednosť. Inak sa neuskutočnia.

Ochrana osobný údajov a právna zodpovednosť

Informácie o tom ako Horolezecký klub Manín spracúva osobné údaje sa dozviete v sekcii O nás –> Ochrana osobných údajov. Zároveň od 1. 9. 2019 bude pre všetkých návštevníkov lezeckej steny povinná registrácia (platí aj pre členov klubu), ktorej súčasťou je aj podpísanie vyhlásenia o právnej zodpovednosti. Do 1. 9. je registrácia dobrovoľná. Registráciou v dostatočnom predstihu nám pomôžete v plynulom prechode na registračný systém.