Okolie Téryho chaty

8.-10.7. sme s Rišom Nemcom strávili tri super lezecké dni v Malej Studenej doline a priľahlých stenách. Prvý deň sme vyliezli dve cesty na Lomnickej veži, Via Verona (8-) a Začiatok príbehu (8-) obe onsight. Ďalší deň sme spolu s Martinom a Jožom zamierili cez Dubkeho lávku pod impozantnú platňu Malého Hrotu, kde sme vyliezli cestu Kútom (7) na onsight aj napriek veľmi chladným a vlhkým ranným podmienkam.

Potom sme sa rozhodli pre pokus v ceste Stredom-Platňou, už na nástupe nás Martin upozornil, že cesta je ťažšia než sa píše. A veru, že bola. 8- je úplný úlet a každá dlžka je podhodnotená o jeden až dva stupne. Boulder v klúčovej dĺžke, ktorá môže byť za prísnych 8+ sa mi asi po troch pádoch podarilo prebiť, žial na voľný prelez už nezostali sily a tak sa bude treba vrátiť po pytel, ktorý nám tam visí.

V piatok sa nám podarila ešte pekná cesta na Žltej stene, Diretissima s Poľským variantom (8-/8).  Pekné vzdušné lezenie, kde si človek celkom slušne zalezie aj v päťkových dĺžkach. Klúčovú dĺžku, ktorou je previsnutá ubiehajúca špára som vyliezol štýlom PP na druhý pokus.

Vďaka patrí super personálu Téryho chaty, ktorí nám poskytli super zázemie.

Adam Kaniak

Rozlezenie letnej tatranskej sezóny

Tatranské leto som kvôli počasiu zahájil pomerne neskoro. Naše prvé kroky túto sezónu mierili pod krásne platne Ošarpanca. S Filipom Makayom sme sa prrfektne rozliezli a stihli sme za jeden deň vyliezť cesty Magické oko(7-), Strecha(7+), Sedem životov(8) a Puškáš(6+). Všetky cesty sa mi podarilo vyliezť štýlom onsight. Ďalší deň sme si ešte stihli dať peknú športovú cestu Shangrila(7+/8-) na Galérii Ostrvy, než sme úplne zmokli.

Pokračovať na Rozlezenie letnej tatranskej sezóny

Metodické dni 2020

V piatok 26. 6. bude v priestoroch lezeckej steny prvý tohtoročný metodický deň. Začiatok je v piatok o 17:30. Kurz je povinný pre nových členov a pre detí, ktoré tento rok dosiahnu 15 rokov. Bez absolvovania kurzu nie je možné byť v ďalšom roku členom klubu. Zúčastniť sa môžu aj ostatní členovia. Platí sa účastnícky poplatok 20€ v prvý deň kurzu.

Pokračovať na Metodické dni 2020

Nové cesty na Vlne

Laco Tamáši pripravil, presnejišie vyhrabal z pod zeme, nové cesty na Vlne. Očistil ich ale poriadne. Ani by ste nepovedali, že tam pre časom bol len zarastený svah. Nakres nájdete v sekcii Sprievodca. Za všetkých konzumentov lezenia ďakujeme!

96. THT JAMES

V termíne 10. – 16. 8. 2020 sa bude konať 96. THT JAMES v hoteli pri Popradskom plese. Kto má záujem sa zúčastniť, tak sa nahláste u Fera Piačka (frantisek.piacek@james.sk)