96. THT JAMES

V termíne 10. – 16. 8. 2020 sa bude konať 96. THT JAMES v hoteli pri Popradskom plese. Kto má záujem sa zúčastniť, tak sa nahláste u Fera Piačka (frantisek.piacek@james.sk)

Valná hromada

Valná hromada Horolezeckého klubu Manín bude 3. 7. 2020 o 18:00 v priestoroch lezeckej steny


Vzhľadom k situácii v Slovenskej republike, vyhlásenie mimoriadnej situácie na našom území, sa valná hromada klubu presúva na neskorší termín. Predbežne na koniec mája alebo začiatkom júna. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude po valnom zhromaždení JAMES, ktoré bolo z rovnakých dôvodov odložené.


Valná hromada Horolezeckého klubu Manín bude 3. 4. 2020 o 18:00 v reštaurácií Hošták v Považskej Bystrici

Program

Lezecká stena otvorená pre členov klubu

Lezecká stena je od 21. 5. otvorená pre členov Horolezeckého klubu Manín podľa hodín nižšie. Otvorenie v nedeľu si overte u správcu na čísle 0905 761 418.

Je potrebné pri vstupe použiť dezinfekciu rúk a počas celej doby mať rúško. Ak nie ste členom klubu a neviete sa dočkať lezenia, tak u správcu vypíšte prihlášku, zaplate členský poplatok a môžete liezť. V opačnom prípade si budete ešte musieť chvíľu počkať

Martin Kolembus

Posledný lezec, ktorého výstupy v minulom roku staja za zmienku je Martin Kolembus (Gambo). Jeho najlepšia cesta je Vitae 10, PP v Necpaloch. V našom klube je výkonnostná latka nastavená veľmi vysoko a takáto obtiažnosť sa u nás považuje za povinnú jazdu každého športového lezca. Gambo však nie je typický mladý športovec, ale skôr starý cap, ktorý popri starostlivosti o rodinu stíha ešte celkom dobre liezť. Veď posúďte sami.

Pokračovať na Martin Kolembus

Trilógia Slavkovského štítu

S mojou mysľou sa už dlhšie pohrával tento projekt. Nakoľko Slavkovský štít (2452 m) so svojou mohutnou SV stenou ponúka niekoľko ľadov a tiež pekných línií pre skiextrém lyžovanie, voľba trilógie padla práve na túto lokalitu. Plán bol za jeden deň vyliezť nejaký ľad v masíve Slavkovského, dať jeho vrchol a následne zlyžovať z neho nejakým SV žľabom dole.

Pokračovať na Trilógia Slavkovského štítu

Marcové Tatry

V marci sa mi v našich Tatrách podarilo vyliezť celkom päť ciest a zavesiť jeden pytel. Začiatkom mesiaca sme sa boli s Marekom Kultanom pozrieť do cesty Rumová prechádzka na Szcepanského veži. V zlých podmienkach som začal ukrajovať prvé metre v hnusnom zasneženom kúte, keď tu, pri riešení istenia sa jedna zbraň rozhodla prestať držať, tá druhá ju bleskom následovala a v momente som sa ocitol o päť metrov nižšie zapichnutý v našťastie mäkkom snehu. Toto zaváhanie sa chvalabohu zaobišlo bez ujmy a so smiechom. S naštrbeným morálom som následne natiahol dve dĺžky v riadne zasneženej skale.

Pokračovať na Marcové Tatry