Majstrovstvá Slovenska detí 2020

26. – 27. 9. 2020 sa v  LA SKALA Žilina konali Majstrovstvá Slovenska detí v športovom lezení. Počas dvojdňových pretekov sa rozhodovalo o majstroch Slovenska detí v kategóriách U8, U10, U12 a U14 .Pretekov sa zúčastnilo 122 detí – HKManín 5detí.

Každý pretekár v kvalifikácií musel preliezť 4 cesty rôznych obtiažností, taktiež 4 cesty pre najmenšiu kategóriu U8 – LA SKALA CUP. Cesty boli postavené tak, aby si zaliezli všetky deti, čo je škoda, že túto príležitosť nevyužilo viac detí od nás.

V nedeľu do semifinále postupovalo z každej kategórie 16 detí, kde aj stavači ciest pritvrdili v obtiažnosti. Semifinálové cesty liezli všetky kategórie štýlom FLASH – pre každú kategóriu bola pripravená jedna cesta.
Do finále postupovalo 8 detí z každej kategórie.

HK Manín reprezentovali :
U8 Gretka Kručayová 7.miesto
U8 Ester Sluková 6.miesto
U10 Šimon Mahút 7.miesto
U14 Marek Bašo 4.miesto
U14 Filip Buček  3.miesto

Velká gratulácia a držím palce do budúcnosti.

Kvaso

Olympijská trojkombinácia Trenčín

V sobotu 19.9.2020 sa v Lezeckom centre Trenčín uskutočnili detské preteky v olympijskej kombinácii kategórie U10, U12 a U14.

V U14 nás reprezentovali:

Marek Bašo  
Speed 7. 
Lead 6. 
Boulder 4.
Celkovo 6.miesto

Filip Buček
Speed 1. 
Lead 4.
Boulder 2.
Celkovo 1.miesto

Gratulujeme a veľa úspechov do ďalších pretekov.

Kvaso

Rozšírené otváracie hodiny pre členov klubu

Od zimnej halovej sezóny chceme umožniť členom klubu vo zvýšenej miere využívať lezeckú stenu. Mimo bežných otváracích hodín pre verejnosť môžu členovia klubu chodiť liezť každý deň už od 7:00. Takáto možnosť nie je automatická pre každého člena. Nakoľko až do otváracích hodín pre verejnosť nebude prítomný správca, je tento benefit postavený na dôvere a zodpovednosti.

Pokračovať na Rozšírené otváracie hodiny pre členov klubu

Julo Pažitný

V stredu 23. 9. vo veku 57 rokov nás navždy opustil kamarát a člen nášho klubu Julo Pažitný. Posledná rozlúčka s Julom bude v pondelok 28. 9. o 13:00 v dome smútku v Domaniži.

Kto ste ho poznali, venujte mu tichú spomienku. Julo bol autorom mnohých obľúbených ciest v Domaniži a Prečíne. Viac o ňom sa dozviete v tomto rozhovore

Babské leto

Za tých pár rokov, čo leziem, bol tento rok niečím výnimočný. Na lano som bola naviazaná iba s ženskou parťáčkou.

Prvá túra bola s Katkou na Malé Solisko. Bola celkom kosa a šlapania nad očakávanie. Prvá dĺžka v platni je trošku podhodnotená. Potom je to také motanie sa trávou prerastenej žule. Na vrchole nás zahalila hmla, tak sme cestu radšej zlanili späť pod stenu.

Pokračovať na Babské leto