Klubový výjazd Chata pod Rysmi 8. – 12. 7.

8. – 11. júla navštívili štyria naši členovia Chatu pod Rysmi. Nedeľa ôsmeho bol bohužiaľ jediný deň, kedy nepršalo. Po popoludňajšom výšľape sme nezaháľali a podvečer sme naľahko vybehli na Dračie Pazúriky – asi 80 m vysoké skálie hneď oproti chate.  Ostatné dni sme vstávali zavčasu (4:20), aby sme mohli liezť a s príchodom poludňajšej búrky sa vracali na chatu. Napriek zľaveniu z cieľov to nie vždy vyšlo, v utorok sme sa spod Ošarpancov vrátili s dlhým nosom. V stredu poobede sme sa kvôli počasiu odobrali do civilizácie o deň skôr, než bolo v pláne. A Galéria Gánku? Tú väčšinu času z blízkeho sedla Váha nebolo ani vidieť.

Výstupy:
8.7. Veľký Pazúrik – Puškášov pilier, klas. 3 (Zigo-Kaniak-Jurdík)
9.7. Galéria Gánku – Klasická cesta, klas. 4 (Kaniak-Jurdík)
9.7. Galéria Gánku – Kuchařova cesta, klas. 6+ (Zigo-Brožáková)
11.7. Kôpky – Korsák-Urbanovič, klas. 5  (Zigo-Brožáková, Kaniak-Jurdík)

Michal Jurdík


Klubový výjazd do Vysokých Tatier sa uskutoční v termíne 8. – 12. 7. Ubytovanie na 4 noci je zajednané na Chate pod Rysmi. V okolí je možné liezť v stenách Volej veže, Žabieho koňa, Gánku, Kôpok a iných štítov.
Máme rezervovaných 6 lôžok. Záujemcov prosím o rýchle prihlasovanie, pretože pre platnosť rezervácie je nutné uhradiť zálohu 32 € za osobu. V prípade, že počet záujemcov prevýši počet rezervovaných lôžok, zarezervujeme aj ďalšie, prípadne ubytovanie bez nároku na lôžko. S neskoro prihlásenými bude možné počítať iba ako s náhradníkmi.
Prihlasujte sa do štvrtka 24.5. mailom na miso.jurdik@gmail.com alebo sms na 0903 624 526. Zálohu 20€ treba uhradiť do 31. 5. u správcu v hale.