Majstrovský víkend

V sobotu 16. 11. sa konali v žilinskej La Skale preteky v lezení na obtiažnosť dospelých a mládeže. Našim pretekárom (Tomáš Plevko, Samuel Štefánik, Tomáš Buček a Dorota Bulandová) sa darilo výborne. Všetci postúpili do finálového kola. V ňom zaliezol  najlepšie Tomáš Plevko, ktorý ako jediný vyliezol celú cestu a stal sa tak majstrom Slovenska v lezení na obtiažnosť.

Na 5. mieste skončil Samuel Štefánik (v kategórii do 18. rokov obsadil 1. miesto). Na 8. mieste skončil Tomáš Buček (v kategórii do 20. rokov obsadil 2. miesto). Medzi ženami sa najlepšie umiestnila Dorota Bulandová. Obsadila 7. miesto (v kategórii do 16. rokov obsadila 4. miesto).

Súťaž pokračovala 17. 11. pretekmi na rýchlosť. Táto disciplína je na Slovenských pretekoch novinkou. Je však súčasťou olympijského formátu. Bolo teda na čase, aby  sa takýto pretek konal aj na Slovensku. Z nášho klubu sa najlepšie umiestnila Dorota Bulandová. Medzi ženami obsadila 3. miesto. Pred ňou boli len zahraničné pretekárky. Podľa pravidiel sa tak stala majsterkou Slovenska.