Lezecké sústredenie v LaSkale

V sobotu a nedeľu 10.11-11.11 som sa zúčastnila lezeckého sústredenia v LaSkale v Žiline pod záštitou Lezeckej Akadémie. Sobotné dopoludnie sme venovali speedu s Petrom Burianom mladším.

Tréning bol dvojfázový,na začiatku bola rozcvička. Potom sme začali liezť, aby sme sa naučili niečo o technike trénovania. Poobede sme mali rozhovor so športovou psychologičkou, ktorá nám povedala čo to o  mentálnej príprave, niečo o psychohygiene a taktiež o strachu. Potom sme sa taktiež venovali speedu a v trénovaní nám ešte  pomáhal Peter Burian starší . Popri tom sme sa učili hravou dormou.

Nedeľné ráno sme začali fyziotréningom a rozcvičkou s fyzioterapeutom Michalom Chlebišom. Následne sa nám venoval individuálne v menších skupinkách . Pomedzi to sme spoločne liezli obtiažnosť . Neskôr nám Lenka Mičicová porozprávala o svojich úspechoch . Poobede  nám o svojich výpravách hovoril Pavel Kratochvíl. Po prednáške  sme bouldrovali a nakoniec bolo ukončenie. Toto sústredenie hodnotím veľmi úspešné a náučné . Bola to zábava.

Dorka Bulandová