Leonidio, Grécko

O lezení v Leonidiu v Grécku sa už čo to napísalo. Tak sme sa aj my s rodinkou (plus ďalšie dve rodinky z BA) rozhodli pre dovolenkovo lezecký výlet do tejto oblasti počas jesenných prázdnin. A výlet vyšiel na jedničku.

Mestečko Leonidio je vzdialené asi 3km od mora, tak sme zvolili ubytovanie hneď pri mori v dedinke Plaka – dokonalý výber: nekonečná pláž, mandarinkovo-pomarančové sady všade dookola, dva mini obchody so všetkým čo potrebujete a skvelá reštika. Perfektné zázemie pre rodinky aj s deťmi.

No a lezecké oblasti sú autom odtiaľ dostupné tak od 5 do 20 min (plus prístup od auta od 10-25min). Lezecké oblasti sú naozaj rôznorodé: kolmé technické, previsy s kvapľami aj bez nich, viac dĺžkové cesty. Oblastí je tam naozaj veľa, stále vznikajú nové cesty je si z čoho vyberať a zalezie si určite každý.

Vzhľadom na naše zdravotné zádrhely (niekto chrbát, niekto rastúce brucho J) sme vyhľadávali oblasti s ľahšími cestami do 6c, príp. 7a. Klasifikácia bola miestami skôr dovolenkého charakteru (ale nie je to pravidlom).

A určite sa oplatí navštíviť aj oblasti pri dedinke Kyparissi asi hodinu cesty z Leonidia, kde je tiež viacero lezeckých oblastí.


Janka Kalasová

Pridaj komentár