Majstrovstvá Slovenska K2 Žilina

Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v lezení na obtiažnosť sa konali 17. 11. na lezeckej stene K2 v Žiline. Zúčastnili sa ich v hlavnej kategórii 26 mužov a 13 žien. Paralelne prebiehala aj súťaž veteránov (lezci vo veku 40+).

Náš najväčší favorit na stupeň víťazov Tomáš Plevko ochorel tesne pred pretekmi. Bez finálovej účasti sme však nezostali ani tento rok. Aďo Capko obsadil v jedenásť člennom finále 8. miesto. Toto umiestnenie je o to cennejšie, že sa pretekov zúčastnili aj lezci z Českej republiky, ktorí patria do svetovej špičky. Tomáš Buček skončil tesne pred bránami finále na 13. mieste. Vo svojej kategórii U18 obsadil druhé miesto.

Na 16. mieste skončil Juraj Majtán, ktorý sa len tesne vyhol kategórii veteránov. Dorka Bulandová a Samo Štefánik neboli so svojim výkonom moc spokojní. Bojovali však zo všetkých síl a bolo radosť sa na nich pozerať. Pretekať medzi dospelými len začínajú a ich čas vyniknúť ešte len príde. Dorka Skončila medzi ženami na delenom 9. mieste a vo svojej kategórii U16 na delenom 4. mieste. Samo Štefánik skončil medzi mužmi na 22. mieste a vo svojej kategórii 4.

Celkový víťaz medzi mužmi sa stal Jakub Konečný (CZ). Medzi ženami zvíťazila Markéta Jánošová (CZ).