Manín náš každodenný

Ešte rok či dva dozadu by nám ani nenapadlo, ako bude rodná hruda vzácna. Najmä v čase pandémie je paráda bývať v okrese, kde hneď za rohom máme tak parádnu oblasť ako je Manín. Aj z Bratislavy sa síce vybehnúť dá, nie je to však ani zďaleka tak pohodlné ako sadnúť do starej Feldičky pred domom a byť za desať minút na parkovisku v Úžine. A keďže počasie bolo v poslednej dobe všelijaké, voľba na niekoľko návštev bola jedna z mála istôt v Manínoch – Biela stena.

Poliezli sme aj niekoľko ľahších ciest (napríklad Vertikálny balet 9+/10- alebo Netopiera 9-), najviac si však jednoznačne vážime prelez Píly 7, ktorá nám dala zabrať po silovej a vytrvalostnej stránke. Najprv ťažký nástupový boulder, ktorý preverí aj morál, následne vytrvalostné lezenie špárou, boulder v platni po malých chytoch, silovéspoďáky a s revom sa vrhnúť do záverečného madla… uffff! Naozaj cenná cesta, sme vďační rodinám, frajerkám, trénerom aj nášmu vedeniu za nekonečnú podporu. Ale seriózne.

Počas návštev Manínov sa Filipovi Bučekovi podarilo vyliezť cestu Netopiera9-, čím dorovnal svoje doterajšie maximum. Kto cestu liezol vie, že prečahy v nej nie sú úplne malé, keď sa však Filip dokázal trošku sústrediť a skonsolidovať, cestu sa mu na posledný pokus dňa podarilo vyliezť. Ja som sa v rovnaký deň zakusola vyliezol Vertikálny balet9+/10-, ktorý som mal rozlezený ešte z decembra. O nejaký čas na to som do zbierky zaradil aj Tobogán9, zoznam ciest na Bielej sa mi teda riadne zúžil. Nabudúce sa črtá ďalšia výzva – doraziť všetky cesty, ktoré mi tu ostávajú. A čo Filip? Tuším som ho videl poškuľovať po vedľajšom Bon-sense 9-. Alebo žeby niečo ťažšie? Uvidíme 😊

Videá:
Filip – Netopieria 9-
Aďo – Vertikálny balet 9+/10-

Aďo Capko