Decembrové Tatry

Celý november a december bol veľmi skúpy na sneh, teda aj na dobré podmienky na mixové lezenie. Motivácia na lezenie však nechýba. Podarilo sa mi zatiaľ vyliezť 4 cesty v Tatrách, k tomu niekoľko drytoolových ciest do obtiažnosti max D10-, PP a ešte k tomu som sa niekoľkokrát prešiel pod stenu a ani do nej nenastúpil.

Sezónu som zahájil v Medenej kotline. S Marekom Kočvarom sme vyliezli vhĺbenie do Lastovičej štrbiny (M3,60st.) free solo. O nejaký čas neskôr sme s Rišom Nemcom a Lukášom Dulom vyliezli prvovýstup v stene Sokolej veže nad Téryho chatou. Cesta nesie tematický názov Ebrieta simplex. Obtiažnosť sa pohybuje okolo M8, AF. Pred Vianocami sa nám s Lukášom Bullom podarilo s jedným bivakom za dva dni preliezť kombináciu ciest Bakoš-Petrík a Bublik na Malej Snehovej veži v Čiernej Javorovej doline. Obtiažnosť dosahovala približne stupeň M6 a všetko sme preliezli onsight.

Ku koncu roka som ešte pridal cestu La Šarapata za M7 na Ušatú vežu, po nečakanom páde som kľúčovu dĺžku preliezol RK, lebo sa nám nechcelo sťahovať laná. Snehu pomaly, ale isto v horách pribúda, konečne sa to začína podobať na zimu a verím že sa ešte vylezie mnoho pekných ciest.

Adam Kaniak