Okolie Téryho chaty

8.-10.7. sme s Rišom Nemcom strávili tri super lezecké dni v Malej Studenej doline a priľahlých stenách. Prvý deň sme vyliezli dve cesty na Lomnickej veži, Via Verona (8-) a Začiatok príbehu (8-) obe onsight. Ďalší deň sme spolu s Martinom a Jožom zamierili cez Dubkeho lávku pod impozantnú platňu Malého Hrotu, kde sme vyliezli cestu Kútom (7) na onsight aj napriek veľmi chladným a vlhkým ranným podmienkam.

Potom sme sa rozhodli pre pokus v ceste Stredom-Platňou, už na nástupe nás Martin upozornil, že cesta je ťažšia než sa píše. A veru, že bola. 8- je úplný úlet a každá dlžka je podhodnotená o jeden až dva stupne. Boulder v klúčovej dĺžke, ktorá môže byť za prísnych 8+ sa mi asi po troch pádoch podarilo prebiť, žial na voľný prelez už nezostali sily a tak sa bude treba vrátiť po pytel, ktorý nám tam visí.

V piatok sa nám podarila ešte pekná cesta na Žltej stene, Diretissima s Poľským variantom (8-/8).  Pekné vzdušné lezenie, kde si človek celkom slušne zalezie aj v päťkových dĺžkach. Klúčovú dĺžku, ktorou je previsnutá ubiehajúca špára som vyliezol štýlom PP na druhý pokus.

Vďaka patrí super personálu Téryho chaty, ktorí nám poskytli super zázemie.

Adam Kaniak

Pridaj komentár