Wilderoben BoulderSession 2019 Končitá

21. septembra sa tá časť slovenských bouldristov, ktorá zrovna neboli chorá, nemala pracovné povinnosti či návštevu u svokry, zúčastnila tretieho ročníku Končitá BoulderSession, tento rok pod záštitou firmy Wilderoben.

Aj po tretí raz bol hlavným organizátorom akcie OliVysloužil a s pomocou viacerých chalanov pripravili 18 súťažných bouldrov, na ktorých si zmeralo sily okolo 60 pretekárov. Ako bonus boli pripravené aj dva žolíky, ktoré neboli pred pretekmi prelezené a čakala za ne odmena v podobe bouldermatky od Peter Bouldering.

Na tento víkend sa ponúkalo viacero zaujímavých alternatív, napríklad aj Krvavé sonety, no ja som mal už mesiac dopredu miesto v kalendári rezervované. Končitú som si rozhodne nechcel nechať ujsť. Liezlo sa v sektore Strapatá, kam bežný bouldrista väčšinou nezablúdi, keďže centrálny sektor je bližšie a ponúka viac bouldrov. Súťaž je ale súťaž. Bouldre, ktoré pre nás chalani pripravili, sa pohybovali v obtiažnostiach 5B-7B+ a preverili naozaj všetko, od schopnosti držať malú lištu cez pretláčanie cez pätu až po morál a odhodlanie. Z nich vyzdvihnem tieto: Eufória 6C+, Božská melódia 6C+, Lýceum 7A, Nízky eskalátor 7A Plytčina 7B+.

V rámci súťažných bouldrov sa našli aj ľahšie a pekné kúsky, ako napríklad Macháček 6B

Najmä posledný z nich, najťažší súťažný, bol naozaj problémom, kde okrem zlej nohy bolo treba poriadne zamykať a bol som veľmi rád, že sa mi ho podarilo vyliezť. So zošmirgľovanou kožou a odretými hánkami sa mi nakoniec podarilo udolať všetkých osemnásť súťažných kúskov a jedného žolíka a pri záverečnom vyhlásení som sa teda našiel na vrchu bedne z bouldermatiek. Ženskú a zároveň detskú kategóriu vyhrala Maťa Buršíková a keďže oba žolíky sa nepodarilo vyliezť nikomu, patrí jej aj výherná bouldermatka, aby sa nabudúce mohla pod balvany vybrať s vlastnou. Záver večera patril, ako inak, gulášu a muzike až do neskorého večera.

Na ďalší deň bolo značne cítiť kožu aj svaly, no keď už je človek na Končitej, nemôže sa len tak zbaliť a odísť. Zbytky síl sme investovali do projektov. Prvým bol Krokodíl 6C -osemmetrová, mierne previsnutá platňa a dovolím si tvrdiť, že jeden z najkrajších bouldrov na Slovensku. Niekoľko rokov som sa naň len pozeral a teraz, keď nás bolo veľa a mohli sme pod bouldrom rozložiť poriadne letisko, sa prelez podaril hneď prvým pokusom. Do ťažšieho projektu už nezostala sila ani koža a tak sme sa spod kameňa Prova odobrali smerom na chatu a s dobrým pocitom a poriadne zničení vyrazili späť.

Vďaka za skvelú akciu organizátorom aj sponzorom!


Foto: OliVysloužil, Domča Kováčiková, Kačka Krištofičová

Aďo Capko

Pridaj komentár