Galérie

Krvavé sonety

20.9.2014 sa na Prečínskych skalách konalo tradičné klubové zápolenie v lezení po dierkach. Víťazmi sa stali Martin “Frenky“ Ščotka a Vlado „Vladisko“ Nagy, druhé miesto obsadili Juraj Martinka a Lucia Hároníková a na treťom mieste skončil Robo Fapšo a Peter Čech. Za materiálnu podporu ďakujeme firmám Alphasport Mammut a Vereda Sport. Tak zase o rok

Peter

Magic Wood

Leto sa už síce pomaly schyľuje ku koncu, ale Capkovci prinášajú ešte letné zážitky zo Švajčiarskeho boulderingového paradajsu Magic Woodu. Cesta tam zo Slovenska trvá cca 11 hodín šoférovania, my sme ale vyrážali z Talianska, preto nám to trvalo o niečo menej. Hneď v tú noc, kedy sme sa ubytovali v Bodhi Campe (noc 5€ na jedného v stane a pohodlné podložie z mäkkých drevených kúskov), nás tam zhora trochu postrašili a odskúšali našu motiváciu, keď sme počas celej noci počúvali vytrvalé kvapčanie o stan. Viera v sucho a dobré podmienky však ostala pevná (až na občasné výnimky). Prvý lezecký deň sme síce ešte museli obsúšať chyty papierovými utierkami a poriadne ich zasypávať bielym prachom, no možno práve toto presvedčilo management zhora, že sa nevzdávame bez boja. Ďalšie dni teda boli pekné, sem tam vykuklo aj slniečko a švajčiarska žula krásne obschla a ukázala svoje skvostné bouldre. Naliezli sme sa dosýta, nestihli sme ani poobzerať všetky sektory, ale na výber je zo všetkého- od ľahučkých rozlezoviek cez ťažšie technické aj silové problémy až po mega prásky, takže všetko od 1B až po 8C. Pre milovníkov výšok sa nájde tiež zopár problémov, osobne odporúčame Blue Sky of Mine, 6A+.

Čo sa týka ubytka je naozaj luxusné, na to že je v lezeckom kempe. Sprievodcu (Swiss Bloc 1) sme kúpili priamo v miestnom Guest house Edelweiss za cca 30€, okrem Magicu sú v ňom aj iné oblasti vo Švajci. V spomínanom Guest house sa dá takisto posedieť pri pivku alebo inom nápoji, takisto aj veľmi dobre najesť (všetko varia miestni chalani, je to fakt riadne chutné), len za švajčiarske ceny: pivo 0,5l= 5,20€, Menu (predjedlo a hlavné jedlo)= cca 21€. Okrem toho sa tu dá v daždivé dni posedieť, pokecať s ľuďmi, dať nabíjať čokoľvek alebo sa hrať playstation bez toho, aby ste si museli niečo objednať J

Z našich prelezených bouldrov vyberáme:

  • Blue Sky of Mine 6A+ (Ivo Flash +Aďo Flash)
  • Freiflug/Blindflug 6C (Ivo+Aďo))
  • Enterprise 7A (Ivo+Aďo) – kto chce, môže skúsiť verziu bez nôh Enterprise in Space 7C
  • Chiquita 7A (Ivo+Aďo Flash)
  • Zilliman 7A (Aďo Flash)
  • Slopie Joe 7A+ (Aďo Flash)
  • Blindfisch 7B (Aďo)
  • Kalorienmonster 7C (Aďo) – video
  • A obaja sa ešte vrátime po projekty: Ivo- Red Roses 7A+ a Valentine’s Day 7A+/B a Aďo- Fight Club 7C

Záverom, ak plánujete lezecký výjazd a nechce sa vám motať špagát, ťahať so sebou železo a radšej by ste nabalili do auta matrace, Magic Wood je jednoznačne miesto, kam sa oplatí nasmerovať koráb J

 Andrej Capko

 

Júlové novinky zo skál

Skalkárska sezóna sa nám pomaly preklápa do druhej polovice a počasie začína priať skôr vodným športom ako lezeniu, ale aj tak sa čo to poliezlo.

Manín a Kostolec – na slnečných vyliezol Aleš Danovu 9- flash, na hornej gotickej stene Palo Macúš Leukoplast 9- PP, na gastonke Frenky Ščotka a Juro Kvaso II Trekking 8+/9- (Frenky flash), na lúčke Peter Čech Náčelníkovi na pamiatku 9PP a Frenky Kamufláž 9+ PP. V kostolci Macúšovci vyliezli Šantiera 9+ PP.

Na súľove vyliezol Peter Macúš Sokola 9+/10- PP, Peter Čech Hadimršku 9+ PP, Robo Fapšo Kultovku 9-PP a Bláznivý projekt 9- PP a Frenky Vyvětvení 9PP.

V Domaniži vyliezol Peťo Šofránko Sifónovú bombičku 9- PP a Aleš s Gambom Šikmú plochu 9PP.

Peter Macúš pridal v Ladcoch 1PP cesty Klimatizácia 9+ (direct).

Alex vybouldroval v Demänovskej doline 220volt za slušných 7C.

Peťo Šofránko vyliezol v chorvátskom Omiši cesty R@B 7b+PP, Droga 7b OS, I Kiseli Kupous 7B OS.

V tatrách okrem klubového výjazdu liezol Juraj Kvaso II. Na Žeruchách Korsvoldov tanec 7 OS a na Kolovaj vežičke Pre pokoj duše 8- TR AF 🙂  a následne sa zúčastnil krstu prvej skalkárskej oblasti v Tatrách – El diablo.

Okrem tatier liezol Kvaso II aj v Adršpachu. So spolulezcom vyliezli Starú cestu na Bakchusa VIIa TR a Prázdninovú na Páže VIIc AF.

Peter

 

Júnové novinky zo skál

Na porúbke vyliezol Frenky s Palom Macúšom  Erektus 9- PP (2.p) a s Jurom Martinkom Semtex 8+ PP. Juro pridal ešte nepríjemný Red Bull 8+/9- PP a s Petrom Palom Macúšom  preliezli Monzún 9-/9 na flash.

Na prečíne vyliezol Aďo Capko, Juro Martinka a Gambo Tour de France 9 PP, Aďo s Jurom ešte pridali prelez cesty Secouritate 9- (Aďo flash) a Aďa Piačková si zdvihla svoje maximum na 7+/8- prelezom cesty O čo ti ide.

V Manínoch vyliezol Kvaso II. Odštep 8-/8 PP, Andrej Rojko a Peťo Šofránko Trekking 8+/9- PP a Aďo Capko si na ostrej Zatancoval s vlkmi za 8-/8 flash.

V Súľove vyliezol Peťo Šofránko Panenku skákavú 9 PP, Mr. Bump 9+ PP a Kultovku 9- flash. Komár s Robom Fapšom vyliezli Pandoru 9 PP.

Alex, Aďo Capko a Kajdžas boli bouldrovať v Jasnej kde sa im podarili prezely bouldrov Monkey Business 7B a Fuckin´ hell 7B.

Peter

 

Kveto

31.3.2014 tragicky zahynul na Veterných vežiach Malého Manína Kveto Galičák. Česť jeho pamiatke a úprimnú sústrasť pozostalým .

Kveto, kamarát! Budeš nám všetkým veľmi chýbať.  Bol si súčasťou nášho života. Človek, ktorý sa nehnal za športovými výkonmi, netlačil sa dopredu v presadzovaní svojho názoru, no o to viac okolo seba vytváral atmosféru priateľstva a pohody. Nikdy si neodmietol pomoc, keď sme Ťa o to požiadali. Ďakujeme Ti za Tvoje priateľstvo, za všetko, bol si jedným z nás, bol si našim kamarátom. Česť Tvojej pamiatke. Odpočívaj v pokoji.     HKManín

 

Posledná rozlúčka s Kvetom  7.4.2014