Klubový výjazd na piesky 8. – 12. 5.

Český ráj bol cieľom klubového výjazdu 8.5.2019. Z pôvodne prihlásených 22 účastníkov zostalo 19, z toho 14 členov nášho klubu. Zázemie tvorili chatky Autocampu Příhrazy.

Po šiestich hodinách cesty sme sa ponáhľali k blízkym vežiam Příhrazských skál. Je tu takmer 200 skál a viac než 1000 ciest, takže chvíľu trvalo, kým sme sa zorientovali. Ivana bola nadšená, že niektoré z ciest legendárneho J. Smítku, o ktorom nedávno čítala knihu, videla konečne na vlastné oči a jednu aj na vlastné dlane. V kiosku sme sa všetci stretli až za tmy.

Druhý deň sme sa zobudili do dažďa, čo zmarilo naše plány a donútilo k altenatívnemu programu. Väčšina z nás volila krátku túru (okruh cca 10 km) na Drábske světničky – zvyšky hradu v pieskovcovom skalnom meste so stovkou skál. Večer sme trávili opekaním (nezúčastneným, ktorí zaplatili zálohu, týmto ďakujeme za sponzoring) a rôznymi kratochvíľami ako ping-pong, pivo, či hlúpy nápad s vybiehaním na šikmú plechovú strechu altánku.

Tretí deň ráno opäť zapršalo a tak padlo rozhodnutie – predčasný odchod. Dopoludnia sme sa ešte stretli pod Kobylou – miestnou dominantou. Na Kobylu a na blízke Železné veže vedú najpopulárnejšie cesty oblasti, ktoré sme bohužiaľ kvôli vlhku iba obzerali.

Jedenásti z nás ešte pozreli hrad Trosky, ktorý stojí na dvoch čadičových vežiach. Je aj na znaku CHKO Český ráj. Ponúka výhľad nielen na Český ráj, ale i Krkonoše, Jizerské hory, Ještěd…

Vylezené cesty:
Příhrazské skály – Garotta – Jihozápadní stěna, kl. VI
(Prďola, Kejsy, Ivana, Mišo, Jana, Tomáš)

Příhrazské skály – Turnovská věž-  Jihozápadní stěna, kl. V(Mišo, Prďola, Tomáš, Kejsy)

Suché skály – Střední věž – Jižní traverz, kl. V
(Laco, Jožo, Aďa, Šaňo)

                                              …………………………………………..
V termíne 8. – 12. 5. 2019 sa bude konať klubový výjazd na piesky do Českého raja – Příhrazí. Nahlásiť sa treba u Ivana ( 0905 979 949) do 7. 2. 2019 a zaplatiť zálohu 20€. Ubytovanie je zajednané v Autocamp Příhrazí: http://www.camp-prihrazy.cz/