Čo je nové

Dlhšie sme tu nemali žiadne informácie o dianí na Považí. Našťastie Palo Macúš všetko zaznamenáva a nižšie si môžete prečítať jeho správu. Ak sa budete v nej miestami trochu strácať, tak je to tým, že ste ešte celkom neprenikli do lezeckého sveta Skupinky. Výkony sú to všetko parádne. Tentoraz len s ilustračnými fotografiami. Náš klubový fotograf je maród.

Čo je nové

Všetci chodia na Súľov. Tam sa dejú veci. Aďo Kamas spravil Kurovraha 9+, Lietajuceho Holanďana 10-/10, Superplankton 10, Hellboy 10+ a Promenádu v plavkach (L2) 10+/11-.

Tomáš Buček, Sponge Bob 10-/10 , Súľov

Peťo učiteľ (Peter Šofránko pozn. redakcie) sa rozliezol v Kurovrahovi 9+, hecol v Patrik Star 10/10+ čím si zvýšil laťku, dalej Plankton 9+/10- keď ho išiel znova zablúdil do ľava či prava Superplankton 10. Potom rýchli prelez Lietajúceho Holanďana 10-/10 a nakoniec znásilnil Princeznú Elzu 9+/10- ( info môže byť trochu zdramatizovane, aby to nebol len nudný zoznam)

Ďalší kto trávil čas na Súľove bol Bučina (Tomáš Buček pozn. redakcie). A takto to bolo King Neptún 9-, Kurovrach 9+, Sponge Bob 10-/10 a Super Plankton 10 kde potvrdil šťastie zo Španielska. Bol aj na Prečine. Prebehol sa na Bráne v Dachu 9-, Magice9- a Krvavom akte ževraj 9+ ďalej sa venoval OS prelezom na Harmanici. Dal všetko do čoho naliezol. Najťažši bol Kondor 9- OS. Potom bol vo Višnovom Geneza 9 OS a nakoniec sa stavil na Gastonke: Čierna vdova 9- a zvesil pytel z Koťoga 9

Tomáš Buček, Gastonka, Manínska úžina

Video: Čierna vdova – Gastonka
Video: Koťogo-Gastonka

No a šplhal aj Náš kopcolezec AdamKo (Adam Kaniak pozn. redakcie). Popri highlajnach na Súľove a Maníne si obul lezky. Na Sulove prebehol Kiss me 8+, King Neptún 9-. Na Prečine Italiu 8 no a na Bielej Bons-sens 9-.

Martin Kolembus, Turbolax 9+, pod Mažiarom

Potom je tu kategória hobbykov. Teda Tatov čo nemajú toľko času ako slobodní mládenci. Kvaso (Juraj Kvasnica pozn. redakcie) na Harmanci Flukturant 9-RP a v Súlove King Neptun 9-. Gambo (Martin Kolembus pozn. redakcie) ešte v snehoch vyliezol na Sulove King Neptún 9- a Pani Fish 9+/10-. Potom bol na Chtelnici kde rýchlo preliezol Kaminky SD7B a Mechanicky bublifuk 7A a kopec lachšich. Keď sa znova nadviazal na lano, tak v tichosti to bolo Prijemne prekvapenie 9- no a v tichosti pokračoval v Etažéri 8+/9- a Turbolaxe 9+. Potom sa znova pre nedostatok času len liepal a tak vznikol Pokuston 7A+ a Spoďaky 7A.

Video: Pokuston SD7A+
Video: Turbolax pokus

Peter Macúš pod Mažiarom

V tejto skupinke výtam aj nového aliho Frenkyho. Ten pod mažiarom vyliezol všetko teda skoro. Kocky, Kapsičky, Propagátora trošku viac potrápili Spoďaky a rozlustil pre mňa naj liepak Mimir.

Video: Spoďáky (pod Mažiarom)

Peter sa venoval výrobe, čisteniu a kultivacii tak len Spoďaky, Kocky, Propagátor, Spoďáky, Pokuston, Mimir a 1PP Turbolaxu

Palo Macúš