Tatry nie sú len o lezení

Nie každý víkend som zohnala spolulezca, a tak som sa poprechádzala po tatranských dolinách aj sama. Podaril sa jeden perfektný výstup na Rysy s Ivanou, ktorej sa splnil sen, keď stála na vrchole Rýs. Statočne vybojovala výstup v zimných podmienkach.
Posledný marcový víkend som strávila v Malej studenej doline, kde  smespolu s Jurom vyliezli na Malý ľadový štít. Jarné slniečko už cítiť, ale teploty sú ešte pod nulou.

Vybrali sme si cestu pre Huga za VI+, a to dosť poctivých. Hneď prvá dĺžka čisto skalná, s jedným mierne previsnutým výšvihom. Asi sme to nemali úplne v podmienkach, ale nestrávili sme v stene 7 hodín ako borci pri 1. opakovaní podľa sprievodcu. Druhá dĺžka pekná mixová a tretia ako za odmenu, pekný vyľadnený komínik. Potom asi 100 metrov snehy až na hrebeň.
Dolinou sa prevaľovala hustá hmla, ktorá už klasicky vytvárala takzvané „slovenské more“ a tento krát sa pridal ten najkrajší dar hôr: vidmo. Neviem, čo ešte viac zažiť v horách, aby človek odchádzal do údolia spokojný a nabitý energiou prírody.
Cesty:
24.3.
Malý ľadový štít, Cesta pre Huga, IV+, OS team
Spolulezec: Jiťí Jaroň

Peťa Brožáková

Pridaj komentár