Decembrové Tatry

V decembri sa mi podarilo vyliezť zopár ciest, ale aj rozvešať hneď niekoľko pytlov. 

Začiatkom mesiaca, hneď po vôbec prvom snežení sezóny sme s Lukášom Bullom liezli dva dni na Malom Kežmarskom Štíte. Prvý deň sme dali peknú cestu na Kežmarskú bulu, Cigáni idú do neba za M6, onsight. Ďalší deň sme natiahli tri dĺžky vo vedľajšej Veličovej ceste s lezením do M6+, ale následne sme kvôli podmienkam zlanili.

Po ďalšiu smutne zapytlenú cestu som sa vybral s Marekom Kočvarom do Galérie Satana. V Popradskej ceste za M6- spadol Marekovi približne pol dĺžky pod vrcholom galérie cepín a zachytil sa v stene, takže sme zlanili aby sme ho po svetle našli.

Pred Vianocami som s Martinom Krasňanským naliezol do cesty Orient express (VI, A3-A4) na Bocekovu vežu, keďže sme voľne neprebili hákovaciu A4 platňu, obdočili sme do susednej Rakoncajovej cesty a následne doliezli Hranou Weberovky a zlanili Weberovkou, pekný polez s voľným lezením do M7, ale opäť bez vrcholu.

Po Vianociach sme v zostave ja, Rišo Nemec a Peťo Ocel spravili asi prvý voľný prelez cesty Requiem (V+,A0) v severovýchodnej stene Stredohrotu, štylom onsight team a obtiažnosťou približne M6.

Adam Kaniak