Tomáš Buček, Blade Runner 8c+

Väčšinu jesene (október, november) som strávil lezením na Súľove, kde sa mi aj podarilo vyliezť pár hodnotných ciest. Najviac ma potešilo prvé opakovanie cesty Blade runner 8c+. Cestu odvrtal a prvý vyliezol Andrej Kamas v roku 2017. Ide o 40 metrovú mega líniu, ktorá preverí technicky a vytrvalostne. 

Prvá časť je silovo-vytrvalostné lezenie, do previsu po dobrých chytoch, ale s horšími nohami. Obtiažnosť prvej časti je solídnych 8b/b+.  Po prvej silovo-vytrvalostnej časti, nasleduje decentný oddych, po ňom prstový boulder (cca. 12 krokov, 7C-7C+), ďalší relatívne dobrý oddych, posledný technický boulder okolo 7B až 7B+ a na záver už iba ľahší dolez za  8+. Ide jednoznačne o moju najťažšiu cestu, ktorú sa mi doposiaľ podarilo vyliezť. 

Po prelezení Blade runnera sme sa spolu so Šofom presunuli na Zátišie (sektor), kde sa nám podarilo vyliezť 40 metrový Gardaland obtiažnosti okolo 10/10+. Vlhké chyty nás v Gardalande slušne preškolili a nakoniec nám zabral viac času ako by sme čakali. Ďaľší deň som ešte pridal prelez dlhého, ale za to bouldrového Jägermeistra za 8b. Toľko k mojej jeseni na Súľove.

Majte pekný deň 🙂

Tomáš Buček

close

Chcete dostávať upozornenia ohľadom dôležitých udalostí, oznamov, termínoch a zaujímavých článkoch? Registrujte sa na odber noviniek.