Sviatočné tatry

Pred vianocami som strávil dva pekne dni v MSD. Pred teplotami, ktoré v tatrách lámali rekordy sme prvý deň skoro ráno utiekli do severovýchodnej steny Baraních rohov. S

S Rišom a Maťom  sme vyliezli pekné vhĺbenie, k názvu cesty sme sa doposial nedopátrali, ale odhadujem obtiažnosť tak na WI3. Chalani sa potom museli vrátiť do roboty a ja si dávam ešte Baraní rebrík(II-III), ktorý bol napriek horúčavám stále perfektne vyliaty ľadom.

Poobede sa nám s Rišom podarilo vyliezť pekný, síce krátky ale výživný kút tak za M6+ v severnej stene Pfinovej kopy, v ceste sme nič nenašli, môže ísť o prvovýstup, ale ktovie. Ďalší den opäť s Rišom mierime do severu Baraních a lezieme Sczepanskeho cestu(III) ktorá bola tiež v príjemných ľadových podmienkach.

29.12.-1.1. som strávil na chate pod rysmi. Podarilo sa nám vyliezť jednu cestu na Veľkú Kôpku- do Zadnej Popradskej lávky (IV) a ďalší deň zavesiť pytel v Polskom komíne v SV stene Rysov z ktorého sme boli nútení zlaniť po tom čo sa stena rozzúrila a z pekného dňa sa stalo prachovkové peklo. Nasledoval už len úmorný výšlap späť do Váhy a ešte úmornejšie silvestrovská zábava.

Adam Kaniak