Dolomity

V utorok 3.9. poobede sme s Marekom Kočvarom vyrazili do Dolomitov. Nad ránom prichádzame na parkovisko pod Čimy. Čakali nás dva pekné slnečné dni, hneď ráno vyrážame do steny, vybrali sme si 320 metrovú cestu “Egger” (VI+) na Cimu Piccolu. Z počiatku sme boli trochu sklamaní z kvality skaly, ale potom čo sme zistili že sme zle nastúpili sme sa vrátili pod nástup našej cesty, zúfalstvo vystriedala radosť, pekné, vyvážené a riadne vzdušné lezenie, dávame to team os.

Ďalší deň hlásia poobede potenciálne búrky, vyberáme preto kratšiu cestu, ale o to väčšiu klasiku, 220 metrovú cestu od “Cassina” (VII) na Cimu Piccolissimu, ktorá bola nabitá super lezenim od zaciatku až do konca, taktiež team os.

Ešte ten deň opúšťame oblasť troch čím a mierime do údolia. Piatok sme strávili v previsnutej športovej oblasti Palestra di Roccia. Za dažďa sme si liezli na pohodu, do 6c a relaxovali. Pršalo čoraz viac a tak sme zavelili na ústup za teplom a presunuli sa na Lago di Garda, trochu sme tam poliezli, ale keďže nás dážď dobehol aj tam prevažne sme odpočívali, kávičkovali a boli si obzieť legendárnu oblasť assone v Arcu.

Po dvoch dňoch sme sa opäť presunuli do dolomitov. Keďže steny boli stále mokré, ale počasie sa už zlepšovalo spravili sme si turistiku na pekné tyrkisové jazero Lago di Sorapis a ešte v ten deň sme sa presunuli do oblasti Sella.

Čakali nás pekné slnečné aj keď z rána velmi chladné dni. Od nášho hlavného cieľu, Marmolády sme sa rozhodli upustiť, skonštatovali sme že na nu nieje podmienka a že nám neujde. Na štítoch počas predchádzajúcich dní napadlo do 30cm nového snehu a jej vrchol bol stále zahalený v hmle. Ráno sme si išli zaliezť na Prvú vežu Sella, 170 metrovú športovu cesti Icterus za 6c+, ktora sa mi podarila voľne na prvý pokus. Ďalšie dva dni sme liezli v majestátnej stene Piz Ciavazes najskôr na pohodu cestu “Schubert”(VI) team os a ďalší deň nádhernu 9 dĺžkovú cestu Roberta 83 (7a+), onsight mi žial zmarila papuľa 2 metre pod štandom a už nebol čas na opravu. Aj tak spokojní zo super skaly kde ani jedna dľžka nebola ľahšia ako VII- doliezame na vrchol a ešte v ten deň s dobrými pocitmy z nášho výletu cestujeme domov.

Adam Kaniak

Pridaj komentár