METODICKÉ DNI 2018 – vrátenie záloh

Kto z úspešných absolventov kurzu si ešte nevyzdvihol zálohu 20€,  môže tak urobiť do 1. 11. 2018 u správcu v hale. Po tomto termíne už ich vracať nebudeme.


Fotografie z tohtoročných metodických dní si môžete pozrieť nižšie.


V nedelu 13. 5. bude posledná čast metodických dní na Priedhorí. Súčasťou metodického dňa bude aj skúška. Začiatok je o 9:00 na Podkove. Komu nevyhovuje termín, nech sa ozve Jozefovi a dohodne sa na náhradnom termíne.


V piatok 13. 4. bude v priestoroch klubu prvý tohtoročný metodický deň. Začiatok je v piatok o 17:00. Kurz je povinný pre nových členov a pre detí, ktoré tento rok dosiahnu 15 rokov. Bez absolvovania kurzu nie je možné byť v ďalšom roku členom klubu. Zúčastniť sa môžu aj ostatní členovia. Platí sa účastnícky poplatok 20€. Po úspešnom absolvovaní kurzu bude celý poplatok vrátený. 

Ak ste nový člen a kurz ste absolvovali v inej akreditovanej horoškole, stačí priniesť potvrdenie. Prípadne ak si trúfate zvládnuť skúšku aj bez kurzu, tak je nutné o tom informovať v prvý deň a dohodnúť sa na skúške. V sekcii Metodika nájdete osnovu záverečnej skúšky.

Program prvého metodického dňa a potrebné vybavenie je nižšie. Podrobnejšie informácie o priebehu ďalších metodických dní budú k dispozícii v prvý deň kurzu. 

Program prvého metodického dňa:

Zásady bezpečného istenia:

  • Horolezecká fyzika
  • Istenie prvolezca/druholezca HMS a ostatné istiace prostriedky (kýblik, poloautomat, automat istítko)
  • Pred tým než nalezieme do steny – vzájomná kontrola.
  • Cvakanie lana do expresky – umelé steny
  • Padanie a brzdenie pádov.

Základné uzly

  • Naväzovanie – sedací úväz, sedací a hrudný úväz
  • osmyčkový, lodný, pollodný, protismerný vodcovský, dvojitý rybársky, prusikovacie uzly.

Frekventanti si donesú:
lano, istítka (HMS, Kýbel, Osma, Poloautomat aj automat istítko…. = grigri, smart alebo iné) čo kto má, sedací a hrudný úväz, plochú slučku metráž, plochú slučku zošitú, prusikovaciu (guľatú) slučku.