Robo Kukučka

Životného jubilea 60 rokov sa dožil náš kamarát a člen klubu Robo Kukučka. Robo, prajeme Ti veľa zdravia, nové výstupy a štastné návraty.

Pri tejto príležitosti si na neho v rôznych situácia zaspomínali aj jeho najbližší kamaráti. Štefan Holko napísal:

Šebešťanec prišiel do klubu  spoza Váhu na čele veselej chasy, ktorá prinášala do partie okrem športových aj estrádne prvky pôsobenia.

Jaro a Robo

Nechýbal na žiadnych spoločných akciách či už na skalách alebo v horách. Žalostne si sťažoval na povinnosť bežať pre pivo a iné, lebo dlho bol v partii najmladší.

Vypracoval sa na špičkového lezca, reprezentanta ale aj zo všetkých nás  najúspešnejšieho podnikateľa. Pri tom všetkom ostal kamarátom a trvalým stmelovateľom kolektívu.

Počas rokov v reprezentačnom družstve si užíval množstvo krušných chvíľ najmä v zimných veľhorách, keď sme v lete spolu liezli Motykovu cestu na Malý Kolový štít z Malej Zmrzlej doliny v krásnych slnečných žulových platniach zahlásil „Tak toto je to horolezectvo„.

Prvá zima s Jarom na zadnej Bašte

Po mojom páde vo Velickej doline sa predstavil ako schopný chirurg, keď ošetril moju tržnú ranu na tvári tak, že po nej žiadnej stopy neostalo.

Robo ako všestranný horolezec je ojedinelý zjav v našej komunite, ďakujem mu za všetky veselé chvíle v táboroch, bivakoch, chatách, stenách, štítoch a dolinách.

Vyzdvihujem jeho výnimočnú vlastnosť – schopnosť už v zárodku odhaliť vznikajúci medziľudský skrat  a tento včas obrátiť na somarinu.

Nech sa mu aj naďalej darí žiť aktívnym, veselým a šťastným životom.

Ostatní poslali svoje asociácie, ktoré sa im vybavia v súvislosti s Robovým životom a lezením. Dotazník, ktorý pripravil Laco si môžte prečítať tu