Sicília – San Vito lo Capo

Po piatich rokoch sme sa opäť rozhodli navštíviť lezeckú oblasť na Sicílii pri mestečku San Vito lo Capo. Naša pôvodná vtedy ešte nie úplne „geriater partia“ sa rozšírila zo štyroch účastníkov na osem. K Justonovi a Darine, Robovi a Ilonke sa pripojil „el prezidento“ Jaro s Adrianou, a Bouchač so Zuzanou. Boli sme tam v období od 6. 10. 2016 do 16. 10. 2016.

Cestovali sme klasika RYANAROM z Bratislavy do Trapani, odtiaľ je to už len cca 60 km do San Vita. Ubytovanie sme mali zabezpečené cez Alana Formánka (apartmány s kuchynkou).

Liezli sme v nasledovných oblastiach:

  • Oblasť Scogliera di Salinella – Sector Torre Isulidda
  • Oblasť Monte Monaco – Sector Nuova Ossessione
  • Oblasť Scogliera di Salinella Sector Cala Mancina
  • Oblasť Scogliera di Salinella Sector Bunker
  • Oblasť Monte Monaco – Sector Cattedrale nel Deserto
  • Oblasť Custonaci/Scurati – Sector Never Sleeping Wall
  • Oblasť Macari – Sector Placca di Macari

Vyliezli sa cesty obtiažnosti od 5a do 7a v počte 48. Najvýkonnejší lezec nášho zájazdu Bouchač vyliezol cestu obtiažnosti 7a (sector Cattedrale nel Deserto – cesta 5 centimetri di puro godimento), 6c+ (Sector Torre Isulidda – cesta Bolt products). Juston liezol cesty do obtiažnosti 6b+, Jaro s Robom do obtiažnosti 6a+. Baby vyliezli na druhom konci čo sa im dalo.

Počasie bolo super. More teplé a každý deň sme sa kúpali, vždy ráno o 8 a potom aj po lezení.  V období, keď sme tam boli od 14.10.-16.10.2016  bol aj lezecký festival „San Vito Climbing Festival 2016“. Takže sa v lezeckých oblastiach pohybovalo dosť lezcov.

Okrem nás tu ešte v tom istom termíne a čase liezla aj ďalšia „partia“ z HK Manín – Maťo Kalas s Jankou a deťmi a ich priateľmi.

Opäť to bo vydarený zájazd, a dúfam, že sa geriatrom bude dariť aspoň ešte do hranice 70+.

Darina