V4 camp 2020

Cez víkend 6.-8. 3. 2020 prebehol v Bratislave na novej stene BLOCK DOCK sústredenie mladých lezcov V4 camp 2020. Nás  reprezentovali Dorota Bulandová, Paula Papšová a Samo Štefánik.

Spoločný tréning vybratých pretekárov zo štyroch krajín sa začal už v piatok ráno. Účastníci boli rozdelení podľa svojich vekových kategórií na 4 skupiny a v pravidelnej 90 minútové rotácii .Na stene pre nich pripravili stavači  Katja Vidmar, Simon Margon a Dávid Závacký tréningové bouldre, alebo len časti bouldrov, na ktorých mohli decká skúšať variácie pohybov od dynamických, silových až po technické plazivky.

Na ďalších dvoch stanovištiach potom prebiehalo kooperačné a balančné cvičenia pod vedením Silvie  a Lucie Rajfových.

Na sobotu bol pripravený simulovaný závod. Po rozdelení účastníkov na 3 skupiny – B dievčatá, A, J dievčatá a chlapcov (tých bolo menej, tak B, A a J chlapci pretekali dohromady) – prebiehala počas 3 hodín spoločná kvalifikácia. Pre všetkých bolo postavených 12 bouldrov a obmedzený počet pokusov na 10.

Bohužiaľ, do  finále sme sa pre tento krát nepozreli a aj vďaka nedoliečeným chorobám a predratým prstom na kosť sme sa rozhodli ukončiť náš pobyt o deň skôr.

Moc ďakujem za šancu sa zúčastniť BlockDock a organizátorom V4.

Veľké ďakujem patrí stavačom a rozhodcom.

Bez HK Manín by to nešlo.

Kvaso