Rodellar

Maturita za mnou a štvormesačné prázdniny predo mnou… paráda! Okamžite som sa spojil s Kubom Kováčikom a Aďkou Danscovou, aby sme mohli spolu vyraziť na výjazd do Rodellaru v Španielsku.

Prvý týždeň sme mali úžasné studené počasie. Za tento čas som vyliezol Botanics 8b/b+ , Los Voladores de Papanta 8b+ a Mal de amores 8a+. Na konci tohoto dosť úspešného týždňa som si začal rozliezať Cascavel 8c/c+. Kubo týždeň zavŕšil seknutým krkom. Vďaka fyzioterapeutickemu teamu z Active Clinic zo Žiliny, mojim masérskym znalostiam, tapeingu, láske a nehy Adi sa o tri dni dokázal opäť pozrieť do oboch smerov :D.

Zatiaľ sa nám však zmenilo počasie, oteplilo sa o 10 stupňov a z celkom jednoduchých krokov sa stali pekelne ťažké bouldre. Posilňovali sme sa každý deň červeným vínom (na vytrvalosť), ale moc nám to v projekte nepomáhalo.

Kubovi sa opäť podarilo zažiariť a to presileným väzom kolena a odtrhnutim si kože z prsta. Nakoniec sme sa rozhodli spraviť si chuť. Ja v ceste Paidea za 8a+ , ktorú som vyliezol v 30+ horúčavách, aby som po príchode domov zistil, že pred dvomi rokmi som túto líniu už zdolal. Kubo v ceste La rosa el viento, čo mu však nevyšlo z dôvodu rekordných teplôt, ktoré neboli moc prinosné v tejto čisto bouldrovej ceste. Každopádne ani posledný deň nebol tým pravým na prelez Cascavelu a tak sme so smutnými tvárami odleteli naspäť domov, tvrdo trénovať  na ďalšie projekty.

Tomáš Plevko