Držková

  • Víkend sa črtal pomerne dobre a tak nezostávalo nič iné, len opäť vyraziť na skaly. Tentokrát bola plánovanou destináciou legendami opradená Držková, o ktorej som veľa počul, no nikdy predtým som sa na ňu nedostal. Aj napriek tomu, že sa nám viacerým nedarilo a nárazový vietor odfukoval matrace a komplikoval situáciu, sme mali zas raz super výjazd a čo-to sme poliezli a pozaviešali „pytle“. Viac v reporte na www.boulder.sk.

    Aďo Capko

Moir´s mate ridge

Fjordland, Darran mountains. Jedno z mála miest na svete, kde si môžete užiť hlboké fjordy s xy vodopádmi a zároveň liezť dlhé exponované hrebene. Ale pre náročných sú tu také fajnotky ako napríklad 1900 metrová západná stena Mt. Tutoko.  Pre zoznámenie sme si vybrali hrebeň z Homer Saddle po Moir´s mate za 3. Auto nechávame pri tuneli, ktorí borci v 1929 úspešne prekopali a otvorili tak cestu k najslávnejšiemu fjordu Nového Zélandu – Milford Sound.  Po mužíkoch sa dostávame priamo  nad tunel, kde začína hrebeň. Vyťahujem lano a súbežne lezieme s Veron parádnym exponovaným hrebeňom, ktorého steny dole spadajú na každú stranu okolo 800 metrov. Obliezame pár vežičiek, priebežne sa priisťujeme a po takmer 2 hodinách sa dostávame pod mohutnú severnú stenu Moir´s mate. V tejto stene keby zvýšil čas sme mali v pláne jednu 7+ku. Podľa sprievodcu mala ísť cesta v previsnutej časti steny jemnými špárami. Času bolo nazvyš a tak som naliezol. Asi po hodinovom boji 40 metrov nad zemou a asi s 5timi chabými isteniami pod sebou začínam tušiť, že tu niečo nesedí. Zistil som to definitívne, keď som drtil miesto asi za 8, ktoré vyústilo do ničoho 😀 do slepého miesta, z ktorého som vedel, že nezleziem. Podarilo sa mi založiť 2 čoky, z ktorých som sa dostal dole. V hlave si len vravím, že taký pytel…to tu už dávno nebolo…úsmev na tvári mi o chvíľu našťastie vyčaril opäť hrebeň smerom nazad pri zapadajúcom Slnku.
Horám zdar!


Vlado  Šuraba

 

METODICKÉ DNI 2018

V piatok 13. 4. bude v priestoroch klubu prvý tohtoročný metodický deň. Začiatok je v piatok o 17:00. Kurz je povinný pre nových členov a pre detí, ktoré tento rok dosiahnu 15 rokov. Bez absolvovania kurzu nie je možné byť v ďalšom roku členom klubu. Zúčastniť sa môžu aj ostatní členovia. Platí sa účastnícky poplatok 20€. Po úspešnom absolvovaní kurzu bude celý poplatok vrátený.  Pokračovať na METODICKÉ DNI 2018