Deti na skalách

Počas letných prázdnin sme spustili pilotný projekt pre deti s názvom Lezecký deň na skalách. Liezli sme vždy v stredu a deti mali príležitosť spoznať oblasti ako Manínska Úžina, Prečín
a Priedhorie/Pružina.

Všetky zúčastnené deti boli z nášho krúžku LeziemZleziem, teda ostrieľaní preglejkári, ktorí sa nenechali zahanbiť ani na skalách. Treba spomenúť Tomáša Bučeka, Sama Štefánika, Viki Ondričkovú a Lindu Selepovú, ktorí predviedli najlepšie výkony a liezli naozaj perfektne.

Po lezení sme chodili relaxovať na kúpalisko alebo sme sa čvachtali v potokoch. Chcel by som poďakovať rodičom ktorí priložili ruku k dielu a tiež HK Manín za podporu.

Kvaso

PRVOVÝSTUP v Tatrách

Ahoj Manínčatá!

8.8.2017 sa nám podarilo spraviť spolu s Kubom Kováčikom prvovýstup na Malý Ganek – Orlie pierko 6+ OS. Skala kvalitou podobná Ošarpancom, či Volovke. Čakajú vás 4 pekné a dobre zaistiteľné dĺžky. Na štandy sme zvrtli po 2 nity s majlonkami. Na Malom Ganku sú momentálne už 4 cesty vrátane našej, takže je o zábavu postarané. Tešíme sa na vaše ďalšie opakovanie.

Pokračovať na PRVOVÝSTUP v Tatrách

Tatry

3.- 4.8 sme sa boli povoziť v silnej zostave Adam Kaniak, Filip Makay, Peťo Šofránko a ja lanovkou na Skalnaté pleso. Štvrtok sme sa vyhrievali v južnej stene Kežmaráku. Adam s Filipom si preliezli parádny Obrovský kút 6 Team OS a naše kroky so Šofom nás zaviedli pod legendárne Pochylého platne 8- Team OS (Peťo kľúč na prvom konci). Pokračovať na Tatry

Horolezecký klub Manín Považská Bystrica