P141004080

64. Manínsky zraz

Z ťahúňa sa stala legenda a celá chata poplakala!

Skvostné babie leto ( alebo indian summer) a Manín.  Táto kombinácia je každému lezcovi spojená s teplom Manínskeho vápna, skrášleného farebnosťou jesene a príjemného stretnutia na tradičnom Horolezeckom dni.
Chata Poniklec prichýlila cca 80 lezcov, ktorí :

  1.  Chceli poblahoželať a zmierniť žiaľ na neformálnom stretnutí nášho oslávenca Vlada
  2.  Chceli si vypočuť príbehy iných lezcov
  3.  Mali sa čím pochváliť
  4.  Chceli si dobre zaliezť.

Tak sme sa v piatok zabávali a zároveň smútili nad plynúcim časom. Sobotné ráno počko super, tak sa ide liezť, poprípade nieto len vyšumieť. V Ponikleci zatiaľ partia “Ženský harem” Peťa, Viki a Monika , Jaro a Štáfle kuchtia a starajú sa o bezproblémový chod akcie.  Okolo 14:00 hod. sa nebo rozplakalo a trápil nás svojou štedrosťou.  Honzo  zvládol udržať teplo klubového táboráku napriek tomuto hendikepu  díki Ti chlape.
Príjemný deň sa pomaly prehupol do večera, Igor ťahal harmoniku v rockovom tempe v neuveriteľných skladbách, no proste parádička…..
A chata zaplakala. Nie celkom vtipný pokus o skúšku obranného spreja na medvede , vyprázdnil chatu v pár sekundách. To bola sila!
No zábava pokračovala ďalej. Ako je to na tomto svete zvykom, všetko musí raz skončiť(len ľudská blbosť nemá konca) tak sme sa v nedeľu porozliezali po Manínoch a okolí a venovali sa tej krásnej a ušľachtilej činnosti – horolezectvu.   Teda predtým sme upratali chatu za výdatnej pomoci Darkinej tlupy Trnavskej, Peťky, Moniky a Viki.
Ostali len spomienky a predsavzatia!

[LACo]

_MG_7262

Augustovo – septembrové novinky zo skál

jeseň klope na dvere, tak je načase pozrieť sa kto sa v lete neflákal

Manín
na Hornej gotike padol Prach 9 PP (Gambo, Frenky,Palo) a Nanebovzatie (spojenie Prachu a leukoplastu) 9+ PP (Peter M), na Bielej dal Palo a Frenky Tobogan 9PP

Prečín

Na Prečíne dal Peter Macúš Krvavý akt 9+PP, Kajdžas Deravú 8PP,  Peťo Šofránko Čogolisu 9+PP a Aleš Divé oči 9-PP

Súľov

V súľove vyliezli Komár, Robo F. a Woki cestu Hore 9 PP, Gambo Panenku skákavú 9PP a Woki zabojoval v Black Diamond 10- PP. Peťo Šofránko dal tri 9- ky: Motýľ, Škorpión a Brenerro.

Sokolie

Na Sokolí vyliezol Komár nepríjemnú Plazmu 9-/9 PP a Juro Klimo vyliezol starý Dinov projekt na Dionýzosovi, ktorý nazval „Statočné srdce“ 10/10+ PP.

Peter

Stupeň víťazov

Krvavé sonety

20.9.2014 sa na Prečínskych skalách konalo tradičné klubové zápolenie v lezení po dierkach. Víťazmi sa stali Martin “Frenky“ Ščotka a Vlado „Vladisko“ Nagy, druhé miesto obsadili Juraj Martinka a Lucia Hároníková a na treťom mieste skončil Robo Fapšo a Peter Čech. Za materiálnu podporu ďakujeme firmám Alphasport Mammut a Vereda Sport. Tak zase o rok

Peter

P1060548

Pozor! Zmena otváracích hodín

Po letnej prestávke je lezecká stena HK Manín otvorená pre verejnosť od 23. 9. Čaká na vás 54 nových ciest, nové chyty a nezmenené vstupné. Obtiažnosť ciest je oproti minulým rokom trochu nižšia a vo veľkých previsoch si zalezú aj slabší lezci. 

Aktualizácia:

Počas celého mesiaca Október bude stena cez víkendy otvorená iba v prípade zlého počasia. Víkendové otváracie hodiny si preto radšej overte na tel. čísle: 0905 761 418

Otváracie hodiny:

 

Pondelok

zatvorené

Utorok

17:00 – 21:30

Streda

17:00 – 21:30

Štvrtok

17:00 – 21:30

Piatok

zatvorené

Sobota

12:00 – 18:00

Nedeľa

10:00 – 18:00

 

DSC_0090

Lezecké kurzy pre verejnosť

Na našej stene sa budú konať lezecké kurzy pre verejnosť. Určené sú najmä ľuďom, ktorí by radi začali liezť, ale nevedia ako na to.  Je možné si vybrať z viacerých možností. Asi najzaujímavejšie sú:

  • Lezenie na umelej stene od A po Z (základy, pravidlá, techniky, tréning…).
  • Kurz lezenia na umelej stene – základy

Termíny, prihlasovací formulár a podrobnejšie informácie sú k dispozícií na webovej stránke organizátora kurzov horolezeckej školy Rock Star Manínska úžina