Brigáda

Od 17. 8. sa zhadzujú a čistia chyty. Kto má záujem odrobiť si nejaké brigádnické hodiny alebo pomôcť iba z dôvodu, že je členom klubu, tak sa môže hlásiť u Martina Kalasa 0905249568 alebo Peťa Čecha 0917209918

Klubový výjazd Dolomity

V termíne 28. 8. – 6. 9. bude klubový výjazd do Dolomitov – oblasť Cortina d’Ampezzo. Spať budeme v kempe Olympia. Cena ubytovania na 9 nocí je 75€/osoba. Klub prispeva sumou 50€/osoba. Počet ľudí je obmedzený na 15. Nahlásiť sa je potrebné mailom na majtan.juraj@hkmanin.sk do 6. augusta a zaplatiť nevratnú zálohu 20€ (na schôdzi alebo u správcu). Záloha bude účastníkom pripočítaná k príspevku na ubytovanie.

kemp: http://www.campingolympiacortina.it/eng/

Ilustračné foto: Krásy přírody.cz

Paklenica Honzo & Ivana

Lezeckého zájezdu do Paklenice  6.-16. 7. se zúčastnil pouze1 člen HK Manín – Honza a 1 hostující nečlenka Ivana. Naše výprava celkem 7dní se věnovala čistě jen lezení !  A tak jsme vylezli:

Debeli kuk – Stup – Zgrešeni 5b 100m
Aniča kuk – Kamasutra 5b 150m
Stup – Šaleški 5a/b 120m
Kuk od Skradelin – Franz Hohensinn 6a+ 60m
                                       – Andi + Max 5c 70m
a spoustu dalších cest…
Dále jsme navázali cenné kontakty s Rumunskými horolezci z města Deva a Dinkom – majitelem reštiky dole u křižovatky kde lze zaměnit eura za kuny v nej kurzu 7,50. Pro info cena 5 deního lístku do skal zatím stále 150 kun, ale novinku je parkovné ve skalách 10kun/den.  Camp Aniča Kuk vychází na 6eur/noc
Honza

 

Jaro Zábojník šesťdesiatnikom

JARo má Adriku, Jaro má Zuzku a Tomáša, Jaro má Evičku. Jaro má firmu,  skúsenosti,  Jaro má titul predseda,  Jaro má veľa priateľov a JARo má 60! (Laco)

Životného jubilea sa dožil náš dlhoročný predseda Jaro Zábojník. Jaro patril vo svojej dobe k špičke slovenského horolezectva. Za svoju doterajšiu lezeckú karieru vyliezol cca 400 výstupov v horách. Mnohé jeho výstupy vzbudzujú rešpekt aj dnes (nižšie je zoznam najdôležitejších výstupov).

Jaro je veľmi aktívny aj v klube.  Ako predseda sa veľkou mierou zaslúžil o vznik našej lezeckej steny a nových klubových priestorov.

Jaro, prajeme Ti veľa zdravia, nové výstupy v horách a štastné návraty.

Zoznam výstupov:

28.06.1974 – prvá cesta v Tatrách, Strelecká veža kl. III – IV

16.09.1974 – Volia veža, Eštok – Janiga

Pokračovať na Jaro Zábojník šesťdesiatnikom

Dolomity 2015

Od 27. 6. 2015 som so skupinou mladých lezcov z Popradu navštívil lezecké oblasti v  okolí  Corvara, Cortiny a sedla Falzarego. Za  ideálneho počasia sme liezli  v skupine Činque Torre cesty klasifikácie III až V+ na Torre Grande, Torre Barancio a Torre Inglese. V sedle Falzarego na veže Torre Falzarego Grande a Torre Piccolo cesty klasifikácie IV a V vo famóznej členitej skale.

Pokračovať na Dolomity 2015

Tomáš Plevko – Panter 8b+

Tomáš Plevko preliezol cestu Panter, klas.10+ (8b+) vo Višňovom pri Žiline,  čím sa mu podarilo posunúť svoje maximum. Istil ho Jurko Repčík a na softe sa podielali Kmeťo Cáder a Ičo Kollár. Vďaka za podporu: HK Manín, James-u, Edelweiss teamu, K2 teamu a Ičovi Kollárovi.

Plevko Juraj

 

Slovenský pohára mládeže Handlová

V sobotu 23. 5. 2015 prebehlo v Handlovej 2. kolo Slovenského pohára mládeže v lezení SHS JAMES. Pretekov sa zúčastnilo 64 detí. Z nášho klubu sa zúčastnili: Kristína Bulandová, Tamara Galinčáková a Dorota  Bulandová. Baby bojovali každá v odlišnej vekovej kategórii.

Dorota skončila  na 3. mieste. Kristína nepotvrdila sľubné 2. miesto z kvalifikácie a vo finále obsadila 6.  miesto. Tamara skončila na 5. mieste.

Ďakujeme za reprezentáciu klubu a gratulujeme k výsledkom.