Kurz lezenia pre verejnosť 28.11.2015

V sobotu 28.11. 2015 od 12:00-14:00  sa na našej stene uskutoční kurz lezenia  so zameraním na bezpečnosť pri lezeni.   Kurz je určený pre verejnosť, osoby staršie ako 12 rokov, je bezplatný a uskutoční sa pri minimálnom počte 5 záujemcov.   Je potrebné sa dopredu prihlásiť mailom na klubovej adrese:  kurz(zavináč)hkmanin.sk.  Uzávierka prihlášok je 27.11.2015 o 20:00 .  Po skončení kurzu je možné ostať liezť na stene podľa otváracích hodín.

Upratovanie haly

V sobotu 24. 10. sme upratovali halu. Vďaka všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli s prípravom haly na zimnú sezónu. Snáď nás bude budúci rok viac…


 

V sobotu 24. 10. o 9:00 sa uskutoční upratovanie haly. Záujemcovia sa hláste správcovi na tel. 0905761418

Krvavé sonety

19.9.2015 sa na Prečínskych skalách uskutočnilo tradičné klubové zápolenie v lezení po dierkach a pití piva. Konečné poradie:

  1. Aleš Baránek, Lucia Hároniková
  2. Michal Makuša, Miro
  3. Juraj Majtán (Komár), Mirka Majtánová (Komárová)

vďaka patrí všetkým zúčastneným a VEREDAsport s.r.o.

Peter Čech

 

Brigáda v Kostolci

V sobotu 17. 10. sme spoločne s  ochranármi z CHKO Strážovské vrchy čistili Kostolocký  dóm od nechceného porastu. Z klubu sa zučastnilo 24 ludí. Všetkým ďakujeme za pomoc.


 

V sobotu 17. 10. sa uskotoční čistenie Kostoleckého dómu od nechceného porastu. Brigáda je organizovaná na žiadosť ochranárov. Už sme rovnakú brigádu robili pred 8 rokmi. Zraz je o 8:00 pre halou. Pripadne na mieste. Je dobré si priniesť aj nejaké náradie napr. sekerku, pílu, krovinorez.

Chamonix Juraj & Lucia

v Chamonix sme stravili celkovo tyzden.  Prve dva dni sme urobili zoznamovacku na Aiguilles Rouges (Opposite Mont Blanc). Trochu to pripomina nase Tatry – su to mensie steny, vacsinou lepsie odistene ako Envers, najdu sa pekne cesty ale treba trochu vyberat. My sme liezli nasledovne:

– Les vieux cious 6a, Aiguille des Deux Tetes
   — nastup kusok od lanovky na “Index”, lezenie hlavne prve tri dlzky, potom uz lahke
– Les violons tzigannes 6a+, Tour des Crouches
   — dobre odistene nitmy, vyrovnana cesta a prekvapivo vela lezenia

Pokračovať na Chamonix Juraj & Lucia

Horolezecký klub Manín Považská Bystrica