DSC_0113

Kurz lezenia na umelej stene pre verejnosť – ZRUŠENÝ –

Kurz lezenia pre verejnosť 27.2.2015  je zrušený z dôvodu, že sa naň neprihlásil dostatočný počet záujemcov.

Dňa 27. 2. o 17:00 sa na našej stene uskutoční kurz lezenia na umelej stene zameraný na bezpečnosť lezenia. Kurz je určený pre verejnosť a je BEZPLATNÝ. Je potrebné sa zaregistrovať mailom klub@hkmanin.sk. Bude možné si počas kurzu za poplatok zapožičať lezecké vybavenie. Kurz sa bude konať iba v prípade, ak sa naň prihlási minimálne 5 osôb.

Popradske_pleso

Klubový výjazd Popradské pleso 24. – 28. 6.

V termíne 24. - 28. 6. bude klubový výjazd do Vysokých Tatier - Popradské pleso. Súčasťou výjazdu bude odhalenie pamätnej tabule pre Dina a Jana na symbolickom cintoríne. Cena najlacnejšieho ubytovania je 18€/noc. Klub prispeje sumou 9€/osoba/noc. Prispieva sa len členom, ktorí sa zúčastnia celého výjazdu t.j. 4 noci. Členovia, ktorí prídu iba na víkend, dostanú príspevok len v prípade, ak budú oba dni liezť. Nahlásiť sa je potrebné mailom na majtan.juraj@hkmanin.sk do 31. marca a zaplatiť nevratnú zálohu 20€ (na schôdzi alebo u správcu). Výška zálohy nie je závislá napočte nocí. Záloha bude účastníkom pripočítaná k príspevku na ubytovanie.

Typ izby je potrebné oznámiť pri platení zálohy. Informácie o možnostiach ubytovania sú dostupné na http://www.popradskepleso.com/sk/ubytovanie/

dolomity

Klubový výjazd Dolomity 19. – 28. 7.

V termíne 19. - 28. 7. bude klubový výjazd do Dolomitov – oblasť Cortina d’Ampezzo. Spať budeme v kempe Olympia. Cena ubytovania na 9 nocí je 100€/osoba. Klub prispeva sumou 50€/osoba. Počet ľudí je obmedzený na 15. Nahlásiť sa je potrebné mailom na majtan.juraj@hkmanin.sk do 30. apríla a zaplatiť nevratnú zálohu 30€ (na schôdzi alebo u správcu). Záloha bude účastníkom pripočítaná k príspevku na ubytovanie.

kemp: http://www.campingolympiacortina.it/eng/

Ilustračné foto: Krásy přírody.cz

P140412254m

Členské 2015

Členovia, ktorí si ešte neuhradili členský príspevok na rok 2015 majú možnosť si ho zaplatiť do 15. marca. Po tomto termíne budú pri platení považovaní za nových členov.


Pomaly sa končí lezecká sezóna 2014, tak nezabudnite do 31.12. odovzdať  mailom výstupy a výsledky z pretekov. Taktiež je potrebné zaplatiť členské do konca roka. Tlačivo na výstupy nájdete [..TU] a informácie ohľadom členského v sekcii [Členstvo]. Členské môžete uhradiť v hotovosti v kancelárii klubu resp. správcu haly, alebo prevodom na účet: 12134372/0200. Ako variabilný symbol uveďte číslo preukazu JAMES (ak ho máte) a do správy pre prijímateľa: “CLENSKE 14 a svoje meno”.

Na výročnej schôdzi boli schválené nové pravidlá bezpečnosti a metodiky. Podrobnejšie informácie nájdete v sekcii [Metodika]. Zoznam ľudí (zverejnený na FB koncom minulého roka), od ktorých bude vyžadovaná info o absolvovanie kurzu, je stále aktuálny. Niektorí členovia zo zoznamu sa zúčastnili tohtoročných metodických dní. Ešte stále je však veľa členov, ktorí nadali žiadnu info o absolvovaní základného kurzu.

P1020012

Metodické dni 2015 – pre členov klubu

Dňa 13. 3. o 17:00 bude v priestoroch klubu prvý metodický deň. Kurz je predovšetkým určený pre nových členov a deti, ktoré tento rok dosiahnu 15 rokov. Zúčastniť sa môžu aj ostatní členovia. Platí sa účastnícky poplatok 20€. Podrobnejšie informácie o priebehu metodických dní budú k dispozícii v prvý deň kurzu. Je potrebné zaregistrovať sa mailom na adrese jozef.zigo@slovanet.sk. Metodické dni budú ukončené skúškou. Obsah skúšky a ďalšie informácie sú dispozícii v sekcii metodika.

IMAG0955

Ďumbier v zime

Prvý krát v polke januára a potom druhý krát cez víkend na prelome januára a februára sme boli s Kvasom pošašovať v severnej stene Ďumbiera – Štiavnice. Plánom oboch výletov bolo vyliezť cestu Štepanský 4. Pri prvom pokuse nám dosť dlho trvalo nájsť cestu pod stenu, a potom čo sme trochu vymäkli v prvej štvorkovej dĺžke a mne spadol šrób do ľadu sme sa rozhodli zlaniť, pohľadať šrób a vyjsť späť na hrebeň Huťkovým žlabom s tým, že: „však sa sem ešte vrátime..“ Z Huťkovho žľabu sme sa vybrali nesprávne na hrebeň doprava, kde sme sa napojili na Baníkov pilier, takže sme si nakoniec ešte trochu zaliezli. Všetko, ale dobre dopadlo, pri aute sme povarili vifona s klobáskou a šťastlivo sme sa vrátili domov.
Minulý víkend po výdatnom piatkovom snežení sme sa rozhodovali či má zmysel vôbec ísť.. Trocha nového snehu snáď, ale nemôže byť problém, a tak sme sa nenechali odradiť a vybrali sa znovu na Trangošku. Tento raz na ťažko – so stanom, spacákmi, lyžami a romantickými predstavami o zimnom bivaku. Priamo na mieste sme, ale zase kvôli množstvu nového nestabilného snehu špekulovali, že to zabalíme a pôjdeme drajtúlovať do Demänovskej. Dilemu našťastie vyriešilo stretnutie s horským vodcom Ervinom Veličom, ktorý nám poradil, že môžeme pod stenu bezpečne zlaniť Baníkovým pilierom, a tak sme napokon ostali.
Aby som to zrýchlil, zase sme vymäkli, spali na chate so stanom v batohu a miesto Štepanského vyliezli Baníkov pilier 4. Vzhľadom k lavínovým podmienkam a tomu, že sme liezli za Ervinom a jeho klientom (a videli teda, kadiaľ liezť) to bola určite bezpečnejšia a komfortnejšia voľba.
Lezenie na Ďumbieri sa nám páčilo, každopádne odporúčame. V populárnejších cestách sú na štandoch borháky a tie sú spolu so skobami aj v ťažších miestach, takže si tu zalezú aj tí menej odvážni. Do sektoru Eldorádo na Ďumbieri údajne stačia len expresky, teda pokiaľ pod vrstvou snehu a ľadu nájdete osadené borháky.
No a Štepanský sa hádam už do tretice zadarí.
Horám zdar!

AndrejR
Link na Kvasove video z prvého výletu: https://www.youtube.com